Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A Microsoft a BBC-hez eljuttatott közleményében tudatta: vizsgálják, hogy egyes Windows Phone 7-es szoftvert futtató készülékek miért küldenek és fogadnak „fantomadatokat”.
Az egyre gyakoribb hacker-támadások elleni hatékony védekezés érdekében 2011-ben Németországban is felállítják a cyber-védelmi rendszert - írta a Dow Jones Newswire.
A közösségi oldalon bejelölt ismerőseinktől érkező levelekkel nem árt vigyázni, egy új típusú rosszindulatú program ugyanis angol nyelvű üzeneteket küld ismerőseink nevében. Aki gyanútlanul a levélben található linkre kattint, maga is fertőzötté válik és továbbadja a fertőzött üzenetet.
Több tagállamra kiterjedő, a kritikus fontosságú online szolgáltatásokat célzó szimulált hackertámadás érte Európát az első, összehangolt cyber-hadgyakorlat során 2010. november 4-én. Az első tapasztalatok szerint szorosabb együttműködésre és a szerepkörök tisztázására van főként szükség a tagállamok között. A kormányzatok mellett pedig a magáncégeknek is fontos szerepe lehet az összehangolt támadások elleni védekezésben. Magyarország lemaradásban van.
A kiemelt jelentőségű állami nyilvántartások - közte a nyugdíjbiztosítás - adatfeldolgozását csak az állami szférába tartozó, azaz az adatkezelő által közvetlenül ellenőrizhető szervezet láthatja majd el, ha az Országgyűlés elfogadja a nemzeti adatvagyon körébe tartozó állami nyilvántartások fokozottabb védelméről szóló törvényjavaslatot.
Lawrence Yeung Kwan mérnök rájött, hogy az Amazon által forgalmazott Kindle segítségével meg lehet kerülni a kínai kormány által üzemeltetett, dollár milliárdokba kerülő tűzfalrendszert.
Valószínűleg kevés olyan Windows-felhasználó üldögél a PC előtt, aki még ne találkozott volna lefagyott, a „válaszadást megtagadó” alkalmazással. Nos, ilyen esetekre azért van más megoldás is a teljes restart helyett.
Egy közelmúltban befejezett kutatás szerint kritikus biztonsági rések tátonganak olyan online szolgáltatásokban, mint a Twitter mikroblog, a Facebook közösségi oldal, a Flickr képegosztó, vagy a Hotmail ingyenes levelezőrendszer.
Az informatikai biztonsággal és adatvédelemmel foglalkozó szakemberek véleménye csaknem teljesen egybehangzó: a személyiségi jogi problémák megoldása főként a szolgáltatásokat nyújtó cégek kezében van. A felhasználót ugyan lehet és kell is tanítani, de bizonyos szint után felesleges. Egy etikus hacker szerint olyan világ felé tartunk, ahol már születésünk előtt elkezdenek spammel bombázni a cégek, adattestünk pedig halálunk után is tovább él.
Kávézókban, repülőtereken gyakori a laptopon internetező diákok, menedzserek látványa, főleg az előbbiek előszeretettel használják a védelem nélküli, vagy éppen nyilvános vezeték nélküli hálózatokat. Ezt használják ki a hackerek, ugyanis a felhasználókat így egy egyszerű trükkel rá lehet venni, hogy önként szolgáltassák ki adataikat.
Szeretnénk egy állományt úgy elküldeni levélben, hogy ahhoz csak a címzett férjen hozzá akkor is, ha „rossz kezekbe” kerül? Nos, az alábbi, ingyenes programmal ez könnyedén megoldható.
Egyre több ember zsebében ott lapulnak, ám sokan még mindig „csak” telefonként tekintenek rájuk. Pedig a ma már az alsóbb árkategóriákban is előforduló okostelefonok felhasználóinak jóval nagyobb körültekintésre van szüksége, mint néhány évvel ezelőtt. De igaz ez mindenféle mobileszközre, a néhány ezer forintért megvásárolható USB-kulcsokig bezárólag. Az Informatikai Biztonság Napján szakértőkkel beszélgettünk.
Fontos-e felügyelnünk gyermekeink internetes tevékenységét? Bár a magyarok többsége szerint a kérdésre igen a válasz, a gyakorlatban leginkább csak a 30 és 40 év közötti szülők fordítanak energiát az online ellenőrzésre. A magyar szülők nem szívesen kémkednek gyermekeik után, ehelyett a meggyőzésben hisznek, és leginkább csemetéik egészségét féltik a sok számítógépezés okozta károsodásoktól. A Barátikör közösségi oldal legfrissebb felmérése a szülői felügyeletről kérdezte a magyar lakosságot.
Ötezer eurós fizetés és jutalék részmunkaidős otthoni munkáért - ezt ígéri az a kéretlen üzenet, amelyet az informatikai biztonság hazai specialistájának szakértői emeltek ki a hasonló levelek özönéből. Hihetetlennek hangzik? És ha mégis igaz? Mit veszíthetünk, ha válaszolunk?
Az Antivírus blog versenyének résztvevői tucatnyi hamis iWiW és Facebook adatlapot buktattak le. Akad közöttük olyan, melyet több mint 36 ezren jelöltek vissza, ismert politikusokat és közéleti személyiségeket is beleértve.
A mikroblog egy új szolgáltatása lehetővé teszi, hogy a felhasználókat kattintás nélkül irányítsa át külső weboldalakra, ahol akár rosszindulatú kódba is belefuthatnak a gyanútlan internetezők.
Mennyi idő alatt törik fel a jelszavát? A válasz sok mindentől függ, de egy weboldal segítségével megtudhatjuk, hogy a választott jelszavunk megfejtésével mennyi idő alatt végez egy átlagos PC.
Aggódhatnak azok a felhasználók, akik az Apple internetes zeneáruházában fenntartott számlájukat összekapcsolták a PayPal online fizetési rendszerrel. A közelmúltban annyi számlát törtek fel, hogy a PayPal üzemeltetői gyakorlatilag képtelenek felvenni a versenyt a hackerekkel.
Egy 2008-as spanyol légiszerencsétlenség utólagos vizsgálata kiderítette, hogy a központi számítógép hibaelhárító rendszere egy rosszindulatú szoftver miatt nem működött megfelelően.