Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Holland, brit és amerikai kutatók neurológiai vizsgálatok során rábukkantak annak a magyarázatára, hogyan emlékszünk olyan mozgássorokra, amelyek bizonyos képességekhez szükségesek.
Magyarországot is fenyegető ökológiai bomba ketyeg az Erdélyi-szigethegységben, ahol a Rosia Poieni melletti zagytározóban lévő savas-ciános víz semlegesítése okoz gondot a helyi hatóságoknak.
A rendőrség egy ukrán beteg illegális sejt-terápiája előtt csapott le a gyanúsítottakra a budapesti Nyírő Gyula Kórház területén működő magánkórházban, ahol néhány órára béreltek helyiséget a beavatkozáshoz - ismerteti az őssejtügy részleteit a csütörtöki Népszabadság.
Megoldódott a rejtély, hogy miért lóbálja az ember járás közben a karját: energiahatékonyabb ez a megoldás, mint lógva tartani - állítják amerikai és holland kutatók a brit tudományos akadémia (Royal Society) lapjának szerdán megjelent számában.
A Greenpeace és a Magyar Természetvédők Szövetsége (MTVSZ) alapjaiban hibásnak tartja az Európai Élelmiszer-biztonsági Hivatal (EFSA) álláspontját, amely az Európában egyedül engedélyezett genetikailag módosított (GM) kukoricát biztonságosnak nyilvánította - közölték a zöld szervezetek.
Ötvenegy lefejezett, meztelen viking földi maradványait tárták fel Nagy-Britanniában, Weymouth kikötőváros mellett egy útépítést megelőző leletmentő feltárás során.
Brit tudósok által vezetett nemzetközi kutatócsoport alumíniumot tett átlátszóvá, amelyhez a világ legerősebb lágy röntgensugárzását kibocsátó készüléket használták. Mégsem az átlátszóság az, ami miatt a tudományos élet fontosnak tartja a kísérletet, írja a Physorg.
A rákkockázat legmagasabb kategóriájába sorolták a nemzetközi szakértők a szoláriumot és az ultraviola sugárzás minden egyéb fajtáját. Hatását úgy jellemezték, hogy legalább olyan halálos, mint az arzén vagy a mustárgáz.
A döntések meghozatala egy hangyaközösségben racionálisabban megy végbe, mint az embernél. Erre a következtetésre amerikai kutatók jutottak: szerintük az egyes hangyák korlátozott döntési lehetőségei az egész hangyacsoportnak segítenek optimalizálni döntéseit. Mindez hasznosnak bizonyulhat a mesterséges intelligencia terén.
Egy "rakásnyi" apró, "zöldborsó-galaxist" fedeztek fel amatőr csillagászok - reményeik szerint ezek révén a professzionális asztronómusok jobban megérthetik, hogy miként alakultak ki a csillagok a világegyetem fejlődésének korai szakaszában.
Amerikai kutatók szerint ha a Vénusz felületén túl forró is az élet, attól még a légkörben elképzelhető, hogy mikrobák élnek, szaporodnak, ezeket pedig kénvegyületek védik a napfény hatásától, írja a BBC.
Ezernél is több, mindeddig titkosnak minősített felvétel látott napvilágot a Jeges-Tenger környékéről. A képek segítségével az amerikai tudományos élet eddig sosem látott részleteiben tanulmányozhatja a klímaváltozás hatásait - a Nemzeti Tudományos Akadémia kérését követően a felvételek pár óra alatt megjelentek a neten, írja a Reuters.
Szokatlan módszerrel kívánnak megszabadulni az indiai vadőrök a Pandzsáb államot sújtó majomvésztől: a szemtelen, emberekre támadó és hűtőket fosztogató állatokat iskolában szeretnék megnevelni.
Egy új kutatás szerint azok a vegyi anyagok, amelyek egy-két pohár vörösbor elfogyasztása során jutnak be a szervezetbe, jobban gerjeszti a hölgyek szexuális vágyát, mint egyéb alkoholos italok.
A brit zeneipar aktuális helyzetéről publikálta tanulmányát a brit szerzői jogdíjkezelő társaság vezető elemzője, Will Page. A PRS for Music közgazdásza meglepő módon gyakorlatilag arra mutat rá anyagában, hogy a filecserélés jótékony hatással van a zeneiparra - írja a Zeropaid.
Egy elterjedten használt, biztonságos, kék ételfesték azonnali intravénás alkalmazásával minden eddiginél jobb eredmény érhető el a gerincsérülések kezelésében - közölték amerikai kutatók hétfőn.
A díszbogár irizáló, metálzöld színét nem pigmentsejtek, hanem kitinvázának mikroszerkezete okozza, amely csaknem azonos a folyadékkristályokéval - írják amerikai kutatók a Science tudományos folyóirat legutóbbi számában.
A XXI. század végéig legfeljebb 7 és 82 centiméterrel lehetnek magasabbak a tengerek vízszintjei - derül ki a témával foglalkozó legfrissebb kutatás eredményéből.
A nősténymacskák "jobbkezesek", míg a kandúrok bal elülső mancsukat használják szívesebben, ha valamilyen bonyolultabb feladatot kell elvégezniük - állítják brit kutatók.