szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Összesen több mint 43 GB adatot szivárogtatott ki a LockBit nevű csoport, miután a Boeing nem fizette meg a támadók által követelt váltságdíjat, és nem is kezdett tárgyalni a kiberbűnözőkkel az általuk megjelölt határidőig.

Még november elején derült ki, hogy hackertámadás áldozata lett a Boeing repülőgépgyártó: az incidens tényét maga a cég is megerősítette, és vizsgálatot indított az ügyben. A zsarolóvírusokra szakosodott LockBit által indított támadás érintette a services.boeing.com oldalt is, ez mai napig nem elérhető.

A Bleeping Computer cikke szerint az ügy most szintet lépett: a LockBit jelentős mennyiségű adatot publikált az általuk ellopott fájlokból. A rosszindulatú felek korábban azt állították, ha a Boeing figyelmen kívül hagyja a figyelmeztetéseiket (tehát nem fizeti meg a váltságdíjat, vagy kezd el tárgyalni), akkor adatokat hoznak nyilvánosságra.

Bár a LockBit korábban 4 GB fájl publikálását lengette be, végül több mint 43 GB-ot szivárogtattak ki, miután a Boeing nem fizette meg a követelt váltságdíjat a megjelölt november 2-i határidőig, és még ezután sem. Elméletileg ez minden adat, amit a rosszindulatú felek megszereztek.

Mai napig ez az üzenet fogadja a services.boeing.com oldalra látogatókat.
hvg.hu

Mint a Bleeping Computer megjegyzi: a LockBit oldalán listázták is a kiszivárogtatott adatokat. Ezek zöme biztonsági mentés különböző rendszerekről.

Egy ideig úgy tűnt, megoldódhatott az ügy, mert a Boeing eltűnt a LockBit áldozatainak listájáról, azonban november 7-én újra felbukkantak ott – ekkor már azt írták a támadók, hogy a Boeing ignorálta a figyelmeztetéseiket. Ez volt az a pont, amikor belengették a 4 GB-os minta nyilvánosságra hozatalát, ám, miután a LockBit elmondása szerint a repülőgépgyártó ezután sem hallatott magáról, végül november 10-én mindent publikáltak.

Megdőlt a rekord, ami miatt mától mindenki eggyel jobban félhet, mi lesz a számítógépével

Csak az előző hónapban 514 támadást indítottak globálisan a rosszindulatú felek, mely új rekord - és jelentősen felülmúlja a márciusi, akkor szintén rekordnak számító értéket.

A Boeing korábban úgy nyilatkozott, az incidens nincs hatással a repülésbiztonságra.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!