szerző:
travelline.hu
Tetszett a cikk?

1.

Creative Commons

1. A legtöbb kavarodás, illetve félreértés a kézipoggyász és a feladott csomag körül szokott kialakulni. Először is minden fapados társaságnál külön szabályozzák a feladható súly nagyságát, így ezt minden esetben ellenőriznünk kell. Van, ahol – az egyébként standard - húsz kilogramm feladása benne foglaltatik a repülőjegyben, de több helyen külön díjat számítanak fel, ha valaki nem csak kézipoggyásszal utazik. Ha „túlsúlyosak” vagyunk egy kicsit, az sem jelent áthidalhatatlan problémát, általában 4-5 EUR körül számítják a pluszkilókat, ezt persze a helyszínen kell megfizetnünk.

2. A repülőjegyek foglalására érdemes egy pár nyugodt percet fordítani, mert minden légitársaság más szisztémában kalauzol végig a kiválasztási és foglalási procedúrán, így előfordulhatnak olyan malőrök is, hogy a végső árban bent felejtünk véletlenül egy utasbiztosítást, amit nem is szerettünk volna, vagy egy elsőbbségi helyfoglalást. Bizonyos helyeken döntenünk kell például a felkínált online – vagy airport-check-in opciók között, melyek közül az előzőt kizárólag akkor érdemes választanunk, ha csak kézipoggyásszal utazunk, utóbbi viszont plusz pénzbe kerülhet!

Horváth Péter

3. Nem kevésbé fontos tisztában lennünk a reptéri biztonsági előírásokkal sem, hiszen olyan sokakkal megesett már, hogy nem figyeltek oda az újabb keletű szabályokra, ezért az útlevélvizsgálatot követően fogkrém, kisolló, sampon vagy parfüm nélkül vághattak neki az útnak. Alapvető dolog, hogy egynél több kozmetikai cikket tartalmazó tégelyt csak akkor vihetünk fel az utastérbe, ha azokat egy zárható és átlátszó műanyagzacskóba tesszük, amely űrtartalma nem haladhatja meg az egy litert. Ez alól csupán a csecsemőtápszer és a szükséges gyógyszerek képeznek kivételt. Ezek az előírások többnyire egységesek mindenhol.

4. Az úti céllal kapcsolatos információkat, legyen szó akár időjárásról, akár az olcsó étkezdék listájáról, számos weboldalon megtalálhatjuk. Csak beírjuk a keresőbe a város nevét, és már dőlnek is az adatok: autókölcsönzés, múzeumok, rendőrség, fizetési és egyéb szokások. A www.viewtrip.com oldalról naprakész információkat és híreket gyűjthetünk be, vagy innen el is navigálhatunk a városok hivatalos weboldalaira.

5. Ha olcsó szállást is szeretnénk találni repülőjegyünk mellé, a legtöbb fapados oldalon válogathatunk a partnercégek ajánlatai közül is. Ebben a tavaszi időszakban egyébként 5-8000 forint körüli áron már találunk olcsó szállást akár Párizsban, Rómában vagy Londonban.

+1 A légi közlekedésben résztvevő utasok jogairól tájékozódhatunk a www.repülőjegy.hu oldalon is, ahol egyéb hasznos információkat is találunk a repülés-repűlőtér témakörben.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!