szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A miskolci Ökológiai Intézet már több térségi fórumon ismertette a biomassza felhasználásával kapcsolatos álláspontját, miszerint a biomassza elégetése kedvezőtlenül hat a klímaváltozásra, ezért inkább komposztálni kell.

A lakosság ezen a területen nagyon nyitott, egy kedvező folyamat beindulásához viszont a döntéshozók és a vállalkozók szemléletváltozására lenne szükség - mondta F. Nagy Zsuzsanna, az intézet munkatársa pénteken Miskolcon. Az intézmény szerint hatékonyabban lehet a biomasszát komposzként felhasználni, mint alternatív energiaforrásként.

Az Ökológiai Intézet a Fenntartható Fejlődésért Alapítvány  sajtórendezvényén beszámoltak arról is, hogy Borsod-Abaúj-Zemplén megyében az elmúlt időszakban  számos illegális hulladéklerakót sikerült felszámolni. F. Nagy Zsuzsanna hangsúlyozta: több esetben a szeméttől kitakarított területek közösségi hasznosítása is megtörtént, van olyan hely, ahol pihenőparkot alakítottak ki, amely dísze lett a környéknek. Hangsúlyozta, hasonló akciókra az idén is lehet pályázni.

A 2010-es Klímatörvénnyel kapcsolatos programokról azt mondta: ahhoz, hogy jó törvény szülessen, az Európai Unió más országaihoz hasonlóan Magyarországon is be kell vonni minden  érintett szereplőt a munkába. A Holocén Természetvédelmi Egyesület munkatársai ezért minden országgyűlési képviselőt felkeresnek, ezzel is utalva arra, hogy egy-egy ember is tehet valamit a klímaváltozás csökkentése érdekében.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Tech

Az alternatív energia helyzete Magyarországon

Ötletekben nincsen hiány, a technológia napról-napra fejlődik, s hazánk esetében is komoly potenciál rejlik a különböző módszerekben, mégis, a megújuló energia felhasználása egy-két nagyobb bejelentést leszámítva kiszámíthatatlanul, és rögös úton halad. A kihívásokat főként a törvényi szabályozás és a gazdasági háttér terén kell keresnünk.

MTI Tech

Biomassza erőmű épül Szakolyban

Szakolyban épül fel az ország első zöldmezős beruházás keretében megvalósuló biomassza erőműve; a létesítmény alapkövét pénteken helyezték el a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei település határában.

MTI Tech

Biomassza erőművek hulladékait hasznosítják Szolnokon

A biomassza erőművekben és fűtőművekben képződő veszélyes hulladékokat újrahasznosító kísérleti üzem épül Szolnokon; az erről szóló konzorciumi szerződést kedden írták alá Pétfürdőn - közölte a konzorciumban részt vevő Nitrogénművek.