szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Folytatódik az Azovsztalban tartózkodó ukrán katonák kimentése, Ukrajna visszalépett a tárgyalásoktól. A nyugati politikusok eközben Törökországot győzködik, hogy ne blokkolja a svéd és a finn NATO-tagsági kérelmet, és persze Magyarországot, hogy az itteni kormány fogadja el az újabb szankciós csomagot. Percről percre követjük az orosz-ukrán háború eseményeit.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Most érkezett

A háború a britek gyomráig ér

A nemzeti ételnek számító fish and chips válságban van.

A háború a britek gyomráig ér: több ezer brit fish and chips bolt zárhat be idén

Az Egyesült Királyság fish and chips üzletei komoly nyomás alatt vannak, miután a kulcsfontosságú alapanyagok - a tőkehal és az étolaj - ára az orosz-ukrán háború következtében az egekbe szökött.

Percről percre
Sorrend megfordítása

1 2 3

Így lehet fizetni a szankciók megsértése nélkül

Az Európai Bizottság pénteken az uniós tagállamokkal megosztott frissített iránymutatásában megerősítette korábbi állásfoglalását, miszerint az uniós szankciók nem akadályozzák meg a vállalatokat abban, hogy fizessenek az orosz gázért – feltéve, hogy ezt a meglévő szerződéseikben megállapított pénznemben teszik, és a tranzakciót a pénznem kifizetésekor teljesítettnek nyilvánítják.

Megvan, milyen feltételekkel fizethetnek az orosz gázért az uniós vállalatok

Az Európai Bizottság tisztázta, hogyan tudnak a tagállamok az orosz gázért fizetni anélkül, hogy megsértenék az Európai Unió által Oroszországra kivetett szankciókat.

„Náci bűnözőket” nem cserélnek

Az orosz parlament alsóháza megtilthatja az ukrán Azov-ezred harcosainak a fogolycseréjét orosz katonákkal, írja a Reuters. Vjacseszlav Volodin, a Duma elnöke szerint „náci bűnözőket” nem kellene cserére bocsátani. Az Azovsztal ellenállói kedd hajnalban adták meg magukat, 82 nap ellenállás után – a harcosok egy része az oroszok kezére került. A korábbi hírek arról szóltak, hogy a foglyokat később egy csere keretei között átadhatják az ukránoknak, ez most meghiúsulni látszik. Egyes források szerint közel 100 ukrán katonáról lehet szó.

Egy kilőtt orosz tank reflektorából készítettek szintetizátort

Egy ukrán zenész, Sherman Drozd egyedi módon hasznosította egy szétlőtt orosz tank alkatrészeit.

Egy kilőtt orosz tank reflektorából készítettek szintetizátort

Egy ukrán zenész, Sherman Drozd egyedi módon hasznosította egy szétlőtt orosz tank alkatrészeit.

Így hangzik egy győzelmi dal az ukrajnai fegyverropogás közepette

Egy ukrán katona adta elő az eurovíziós győztes dalt.

Hátborzongató, ahogy a robbanások közepette egy ukrán katona elénekeli az eurovíziós győztes dalt

A Twitterre került fel a felvétel, amelyen elhangzik a Kalush Orchestra Stefania című dala.

Putyin szorosan fogja a háborút

Lényegében mikromenedzseli a harcokat a Donbaszban, legalábbis ezt állítják nyugati katonai források.

Putyin tulajdonképpen mikromenedzseli a háborút a Donbaszban

Az orosz elnök "ezredesi vagy dandártábornoki szinten" irányítja az ukrajnai háborút nyugati katonai források szerint.

Van egy feketével kisatírozott orosz sziget a Google térképén, azonnal beindult a találgatás

Az orosz–ukrán háború miatt különös összeesküvés-elméletek kezdtek terjedni az orosz fennhatóság alá tartozó Jeanette-szigettel kapcsolatban.

Van egy feketével kisatírozott orosz sziget a Google térképén, azonnal beindult a találgatás

Az orosz-ukrán háború miatt különös összeesküvés-elméletek kezdtek terjedni az orosz fennhatóság alá tartozó Jeanette-szigettel kapcsolatban.

Képeket tettek közzé az Azovsztalból kimentett katonákról

A svéd külügyminiszter aláírta a NATO-csatlakozási kérelmet

Azt már hétfő délután a kormányülés után bejelentette a svéd kormány, hogy beadják az ország csatlakozási kérelmét a NATO-hoz, Ann Linde külügyminiszter kedd reggel írta alá a dokumentumot. Kérdés persze, hogy lesz-e ebből bármi, a török elnök vétóval fenyeget, miközben a csatlakozáshoz minden tagállam jóváhagyása szükséges.

Légzsák és ABS nélküli autókat is szabad mostantól gyártani Oroszországban, mert mást nem tudnak

A korábbi tilalmakat feloldva 2023. február 1-jéig szabad Oroszországban forgalomba hozni légzsák, blokkolásgátló, dinamikus stabilizáló rendszer és más életmentő rendszerek nélküli autókat, valamint a rosszabb környezetvédelmi besorolású, Euro 0-s járműveket. A kormányzati engedély oka egyszerű: az Ukrajna ellen indított háborúra válaszul a nyugati országok olyan szankciókat hirdettek, hogy Oroszországban gyakorlatilag minden fontos autóalkatrész elérhetetlenné vált.

1 2 3
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!