Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A Jobbik frakciójának képviselői tartózkodni fognak az alaptörvény negyedik módosításának hétfői zárószavazásán - jelentette be az Országgyűlés plenáris ülése előtti sajtótájékoztatóján Balczó Zoltán a Jobbik és a parlament alelnöke.
Az alaptörvény immáron negyedik módosításában az a legelszomorítóbb, hogy tényleg nincs semmi mögötte a Fidesz kisstílű és rövid távú pártpolitikai érdekein túl: most ugyanis leszámolnak utolsó ellenfelükkel, az Alkotmánybírósággal is – írja a Véleményvezér blog.
Medgyessy Péter volt miniszterelnök szerint a Fidesz-székház elfoglalása nem jó módszer a tiltakozásra, az alkotmány módosítása pedig nem jó, és "kicsit félti" a demokráciát is. A kormány legyőzéséhez szerinte választási koalícióra lenne szükség, Mesterházy pedig szerinte az, aki az utóbbi időben a legtöbbet fejlődött.
Az MSZP nyílt levében kéri az Európa Tanács (ET) parlamenti közgyűlésének Fidesz-frakciótagjait, hogy ne vegyenek részt az alaptörvény negyedik módosításának hétfői elfogadásában.
Több ezren tüntettek az alkotmány negyedik módosítása ellen a Kossuth térnél. A rendezvény után a legkülönbözőbb úti célokat érintette az egyre fogyatkozó tömeg, míg végül az üres Alkotmánybíróságnak fölolvasták a követeléseiket. Hétfőn folytatják a Sándor-palotánál vagy a Parlamentnél.
Barroso, Schulz, a fél Európai Unió, az ellenzék, a jogászszakma ugyan nem, de a Magyar Asszonyok Érdekvédelmi Szövetsége támogatja az Alaptörvény módosítását.
Nagy érdeklődéssel figyeli Viviane Reding a magyar alaptörvény küszöbön álló módosítását - az Európai Bizottság alapjogokért felelős alelnöke az Európai Unió igazságügyi minisztereinek pénteki találkozója után beszélt erről.
Támogatja az alaptörvény a család és a házasság védelmére vonatkozó módosításait a Nagycsaládosok Országos Egyesülete és Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetsége is, elutasítják viszont az ezekkel eltérő véleményeket képviselők erőszakos nyomásgyakorlását.
Eredeti tervükkel ellentétben nem sikerült elhelyezni transzparensüket civil aktivistáknak a Sándor-palotánál, mert a rendőrség erre nem adott engedélyt.
Semmi esély sincs, hogy visszavonjuk az alaptörvény-módosítást, nincsenek emellett érvek, a Lendvay utcai székházfoglalás például jogellenes – mondta Gulyás Gergely az ATV Egyenes beszéd című műsorában.
Az újabb alkotmánymódosítás Magyarországon veszélyeztetheti az intézményi függetlenséget, valamint a demokratikus kormányzáshoz szükséges fékeket és ellensúlyokat – közölte az amerikai külügyi szóvivő.
Az ET főtitkára a FAZ-nak adott interjúban elmondta, hogy Kövér Lászlóhoz és Navracsics Tiborhoz fordult az alkotmánymódosítás ügyében, de azt is nehezményezi, hogy az Országgyűlés nem tervez olyan szabályozást, miszerint nem lehet újraválasztani az Országos Bírósági Hivatal (OBH) elnökét, pedig korábban ezt ígérték.
Több ponton is átírta a parlament a kormánypártok által kezdeményezett negyedik alkotmánymódosítást, amelyről várhatóan a jövő héten döntenek a képviselők.
Ma szavaz a parlament az Alaptörvény negyedik módosításához benyújtott módosító indítványokról. Ez azt jelenti, hogy Magyarországon négy hónap kell egy alkotmány-, illetve alaptörvény-módosításhoz, szemben az Egyesült Államokkal, ahol átlagosan nyolc év négy hónap.
A Fidesz-KDNP-frakciószövetség tiszteletben tartja az alaptörvény átmeneti rendelkezéseinek egy részét megsemmisítő alkotmánybírósági határozatot és eleget tesz az abban foglaltaknak - jelentette ki az alaptörvény negyedik módosításának általános vitájában az előterjesztő nevében Gulyás Gergely kedden az Országgyűlésben.
Az önkormányzati rendszeren végrehajtott változásokat bírálták az ellenzéki egyeztetések újabb fordulóján hétfőn. A baloldali pártok alkotmánymódosítást tartanak szükségesnek az önkormányzatiság védelme érdekében.