Hírlevelek
Menü

Olvasási mód:

Betűméret:

Betűstílus:



23:00 - 24:00

22:00 - 23:00

21:00 - 22:00

MTI Világ

Százával költöztetik a betegeket a túlzsúfolt francia kórházakból

A koronavírus-járvány kezdete óta vasárnap szállították át a legtöbb, mintegy 250 súlyos, de stabil állapotban lévő beteget a túlterhelt kelet-franciaországi kórházakból a déli országrészbe és Németországba - közölte vasárnap este Jérome Salomon, az egészségügyi minisztérium járványügyi igazgatója. Az illetékes jelezte: 24 óra alatt 299-cel, 2606-ra emelkedett a koronavírus-fertőzés kórházban elhunyt áldozatainak száma.

20:00 - 21:00

hvg.hu Élet+Stílus

„Ha valakit, akkor magamat nem hagyhatom cserben”

Két héttel a nagy emberkísérlet – úgy is mint tömeges home office – kezdete után nagyon sok mindenből elegünk van, és nagyon sok mindenben van hiányérzetünk. Ez utóbbiból az egyik legidegesítőbb és legkárosabb a mozgáshiány: gyűlik a stressz és gyűlnek a kilók, és az országos tiszti főorvos hiába mondja el kedvesen minden nap, hogy mozogjunk, mert a mozgás jót tesz, ez egyáltalán nem ilyen egyszerű. Éppen ezért megpróbáltunk erőt és ötleteket meríteni egymásból, és most megosztjuk, hogy mi hogyan próbáljuk meg mozgással megtölteni ezt a kényszerű leállást.

19:00 - 20:00

18:00 - 19:00

17:00 - 18:00

HVG360 hvg360

Nagy Feró a Home office-ban: "Meddig fog tartani, csókolom?"

A Beatrice elnyűhetetlen frontembere szerint a politikusoknak természetes, hogy ne fogjanak össze. Sír, mikor az unokáit látja Viberen, de a humorérzékét nem veszti el: "a 46 ezer forintos nyugdíjból simán elvagyok". Az élet pedig kiválogatja, ki az, aki kell - mondja Feró.

Németh András Világ

Kezd több mint kellemetlenné válni a koronavírus a hadseregek számára

Kevés olyan hely van, ahol gyorsabban terjedhetnek a járványok, mint a hadseregekben: a katonák a laktanyákban és a támaszpontokon összezárva élnek, egymás mellett ülnek a harckocsikban és a repülőkben, s nem tarthatják be a másfél méteres távolságot, miközben az ellenség tüzel rájuk. A harckészültséget az is csökkenti, hogy a katonáknak egyre több országban kell segíteniük a polgári hatóságokat.

16:00 - 17:00

MTI Gazdaság

Elbukni látszik az olaszok ötlete a gazdasági válság megoldására

Ausztria elutasítja azt a javaslatot, hogy a koronavírus-járvány által okozott károkat enyhítő intézkedéseket kötvénykibocsátással finanszírozzák, mivel véleménye szerint az csak egy újabb szuverén adósságválsághoz vezetne, ráadásul az Európai Stabilitási Mechanizmus elég forrással rendelkezik.

15:00 - 16:00

14:00 - 15:00