Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Egy amerikai kutatóorvos hosszú cikkben vezette le, miként növeli a daganatos megbetegedések kialakulásának kockázatát már minimális alkoholfogyasztás is.
Több mint kétezer ház összedőlt a Kína nyugati részén fekvő Hszincsiang-Ujgur autonóm tartományban pénteken történt földrengéssorozatban - jelentette az Új Kína.
A féreglárva-koktél elsőre furcsának tűnhet, mintha egy régi tündérmeséből vett orvosság lenne. A furcsa gyógyszer azonban az előzetes tesztek alapján bizonyíthatóan hatásos.
Kék fényű LED-ekkel akarják visszaszorítani az éjszakai balesetek számát a New York-i Rensselaer Polytechnic Institute tudósai. A kutatások szerint a kék fény éjszaka is azt sugallja az agynak, hogy reggel van, ezáltal képes újraállítani a szervezet belső óráját, számolt be a New Scientist.
Az univerzumban felfedezett eddigi legnagyobb fekete lyuk a mi Napunk tömegének 18 milliárdszorosát nyomja, mérete pedig egy egész galaxiséhoz hasonló. A kozmikus szörnyetegnek egy kisebb testvére is van, amelynek röppályáját tanulmányozva a kutatók hatékonyabban vizsgálhatják az erős gravitációs erőnek Einstein relativitáselméletére gyakorolt hatásait.
A német rákkutató központ (DKFZ) által vezetett nemzetközi kutatási konzorcium vizsgálatai szerint egy gyakori génvariáns megnöveli az emlőrák kialakulásának kockázatát.
Egy, az eddigiektől eltérő hatásmechanizmusú gyógyszer segíthet megelőzni az aktív tbc kialakulását a baktérium látens – azaz betegséget egyelőre nem okozó -formáját hordozó betegekben.
A kövér vagy túlsúlyos emberek kisebb valószínűséggel halnak meg az agyi katasztrófát, stroke-ot követő öt évben, mint normális súlyú sorstársaik – mutatták ki dán kutatók.
Elkészült a különleges magyar találmány, a világ matematikai köztudatába 2007-ben berobbant Gömböc eddigi legnagyobb változata, amely keddtől egy évig tekinthető meg a Művészetek Palotájában, majd a Ludwig Múzeumba kerül.
Számítógépes modellek és chipekre szerelt összetett minilaborok válthatják fel a laborokban használt állatokat és sejttenyészeteket. A biochipek egyre jobban képesek szimulálni az agyban játszódó kémiai folyamatokat, valamint a gyógyszerek és a vírusok közti kölcsönhatásokat is.
A Vanguard-1 szatelit tegnap ünnepelte ötvenedik születésnapját, s tovább kering a Föld körül. A magas orbitális pályán haladó műhold akár több évszázadig is keringhetne a bolygó körül, azonban a NASA szakemberei azt tervezik, hogy lehozzák, hogy emléket állítsanak az űrkorszak kezdetének.
A skizofrén betegek által tapasztalt tartós memóriazavarok azzal függhetnek össze, miként dolgozza fel agyuk az információkat – derül ki a The Public Library of Science által publikált cikkből.
A Sydney ausztrál hadihajó roncsai után kutató búvárok sikerrel jártak, ezzel megoldódott az ország legtovább tartó tengeri rejtélye - jelentette be Kevin Rudd ausztrál kormányfő hétfőn.
A zeneelmélet kutatóit kavarta fel Dmitri Tymoczko, a Princeton University zeneszerzője hullámelméletre alapozott tanulmányával. Szerinte a nyugati zenei hangzásvilág összes akkordját ábrázolni lehet egy térben, igaz, a komplexebb összhangzatokhoz már több dimenzióban kell látnunk.
A Pentagon futurisztikus fejlesztéseiért felelős ügynökség, a DARPA legújabb elképzelései szerint a jövőben távolról vezérelt apró rovarokkal juthatnának be a hírszerzők az erősen védett objektumokba.
Az aggyal kommunikáló mikrochipről már 2004 óta hallhatóak történetek a fejlesztő, a University of Calgary híradásainak révén. A projekt most újabb mérföldkövéhez érkezett.
Egy kínai kutatóorvos szerint a madárinfluenza emberre is veszélyes H5N1-es vírusa a mutáció jeleit mutatja: a fertőzött emberek számára egyre inkább halálossá válik, ha a betegek nem kapnak időben megfelelő kezelést.