Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Egy amerikai kutatóorvos hosszú cikkben vezette le, miként növeli a daganatos megbetegedések kialakulásának kockázatát már minimális alkoholfogyasztás is.
A Tollaskígyó (Quetzalcoatl) temploma alatt alagutat találtak mexikói régészek, akik nem zárják ki annak a lehetőségét sem, hogy az ókori uralkodók némelyikének végső nyughelyére is rábukkannak.
Húsz évvel ezelőtt, 1990. augusztus 3-án választotta az országgyűlés köztársasági elnökké Göncz Árpád írót. Ekkor már az SZDSZ-es Göncz betöltötte az ideiglenes államfői tisztséget, májustól augusztusig ugyanis az Országgyűlés elnöke volt.
1945. augusztus másodikán, vagyis 65 évvel ezelőtt, ugyanazon a napon, amikor a második világháború győztes nagyhatalmai befejezték a potsdami konferenciát, Csehszlovákiában megszületett a magyarok elleni legsúlyosabb megkülönböztető intézkedés. Ezt az intézkedést a csehszlovák elnök, Edvard Benes a potsdami konferencián a németekkel szemben gyakorlatilag kimondva-kimondatlanul is alkalmazott „kollektív felelősség” elve alapján hozta meg. Más kérdés, hogy Potsdamban nem hagyták jóvá a csehszlovákiai magyarság elleni döntéseket.
A javasolt 39-ből a világ 15 kulturális, illetve természeti csodáját, köztük a híres amszterdami csatornarendszert nyilvánította az emberiség közös örökségévé vasárnapig az UNESCO Brazíliavárosban ülésező világörökség-bizottsága.
Kőeszközök, homokkőszilánkok és az utolsó lakoma maradványai maradtak a Wiltshire-grófságbeli újkőkori helyszínen, Marden Henge-ben, amely a régészek feltételezése szerint esetleg Stonehenge építőinek "felvonulási területe" lehetett.
Az elmúlt héten jó pár rossz hír érkezett az amerikaiak afganisztáni bevetéseiről, de egy jó hírt is kaptak - a tálibok nem fognak majmokat bevetni ellenük - írja a news.com.au ausztrál webszájt.
Winston Churchill egykori háborús brit miniszterelnök "világot megmentő" műfogsora 15 200 fontért, azaz valamivel több mint ötmillió forintért cserélt gazdát csütörtökön egy londoni árverésen.
Megtalálták a Franklin hajóit kereső egyik kutatóhajó 157 évvel ezelőtt sorsára hagyott roncsát, amely a Banks-sziget északi partjainál 11 méteres mélységben rendkívül jó állapotban maradt fenn.
Több mint egymillió dokumentumot tesz nyilvánossá a Churchill Archive Trust, vagyis a volt brit miniszterelnök archívumát kezelő szervezet. Az interneten is elérhetővé váló dokumentumok között iskolai iratok, beszédek, a néhai miniszterelnök italozási szokásaira, játékszenvedélyére és a búr háború alatti katonai szolgálatára vonatkozó adatok is megtalálhatók.
Egyiptom utolsó királynője valóban elkészíthette legendás igazgyöngykoktélját - állítja egy amerikai ókortörténész, aki a Classical World című folyóirat legutóbbi számában publikálta tanulmányát.
1914. július 28-án kezdődött meg az első világháború. 96 évvel ezelőtt üzent hadat az Osztrák-Magyar Monarchia Szerbiának. Egy hónappal korábban, június 28-án lőtték le Szarajevóban Ferenc Ferdinánd osztrák trónörököst, ami a világ addigi legnagyobb és legkiterjedtebb fegyveres konfliktusához vezetett.
A világtörténelem legsúlyosabb inflációja zúdult 1945-46-ban az országra: bő egy év alatt az akkori hivatalos pénzünk, a pengő értéke 41 900 000 000 000 000-od, azaz 41,9 trilliomod részére csökkent. Ez napi átlagban 207 százalékos pénzromlást jelentett.
Négy ókori hajóroncsot érintetlen rakományukkal egyetemben fedeztek fel szonárok alkalmazásával Olaszország partjainál a Tirrén-tengerben, a Ponzai-szigetcsoporthoz tartozó Zannone közelében.
Az ókori Trákia egyik leghatalmasabb törzsének, az odrüsz uralkodóinak erődített rezidenciáját tárták fel Bulgária központi részén Szredna Gora-hegységben, Hisszar üdülőváros közelében 1200 méterrel a tengerszint fölött.