Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Egy amerikai kutatóorvos hosszú cikkben vezette le, miként növeli a daganatos megbetegedések kialakulásának kockázatát már minimális alkoholfogyasztás is.
Egy friss - és látszólag meghökkentő - tanulmány szerint a kínai történelemre nagyobb hatással volt a klímaváltozás, mint a feudalizmus vagy az osztályharc. Mindez nem is egészen meglepő, hiszen már a marxista teoretikusok egyik nagy problémája is az "ázsiai termelési mód" beillesztése volt a klasszikus osztályharcos elméletbe. Most azonban egészen új megközelítésből vizsgálta egy tudóscsoport a hatalmas ország történetét - írja a Discovery News.
Malária, nem pedig gyilkosság okozta a Medici-klán két tagjának a halálát - írja a Discovery News. Mindez új megvilágításba helyezi a reneszánsz korban Firenzét uraló család történetét, és talán mégsem csak a véres leszámolások domináltak a família életében.
Etiópiában, Tigré tartományban egy hegyvidéki kolostorban őrzik régóta a Garima Evangéliumot, amelyről eddig azt hitték, 12. századi eredetű. Most azonban Oxfordban megvizsgálták a dokumentumot, és kiderült, jóval korábbi a szöveg és a díszítés, a radiokarbonos kormeghatározás szerint Kr.u. 330-650 között keletkezhetett.
A gyűjtés szervezője a Legfelsőbb Bíróság épülete előtt hétfőn átadta Ungváry Krisztiánnak azt a kétmillió forintot, amit a Facebookon alakult adományozó csoport tagjai fizettek be a történésznek címezve.
Az ékírásos jelekkel teleírt aprócska agyagtábla-töredék pontosan kétszer 2,8 centiméter, mégis Jeruzsálem történetének egyik legnagyobb régészeti lelete: 3400 éves, és ezzel messze a legrégebbi írásos emlék, amelyet valaha a szent városban találtak - közölte a jeruzsálemi Héber Egyetem.
Az USA és Oroszország bejelentette, hogy négy Oroszországban raboskodó, korábban állítólag az USA-nak dolgozó kémért cserében elengedik a most letartóztatott tíz – feltételezett - orosz ügynököt Amerikában. Most a hat leghíresebb hidegháborús kémcserét idézzük fel.
Az elhíresült Biszku-filmben, a Bűn és büntetlenségben a volt belügyminiszter kifejti, hogy az erősebb kutya él nemi életet – nem pontosan ezekkel a szavakkal. Ezzel részben a szovjetekre hárította a felelősséget, másrészt pedig folyamatosan tagadta, hogy ő valaha is beleszólt volna bírósági ítéletekbe a kádári megtorlás idején, az 1956-os forradalom – Biszku számára: ellenforradalom - leverése után.
Két díszes óbirodalmi temetkezést fedeztek fel egyiptomi régészek Kairó közelében, a szakkarai nekropoliszban - a 4300 éves sírok apának és fiának szolgáltak végső nyugvóhelyül.
Oszmánkori kézigránátot fedeztek fel Jeruzsálem Óvárosának falában a damaszkuszi kapu közelében - a százéves robbanószerkezet egy hasadékban rejtőzködött.
A felkarcsontok tanúsága szerint rendkívül erősek voltak a neandervölgyi férfiak. Elsősorban a férfi hormonok "pumpálták fel" izmaikat, aminek a szinte kizárólag húsból álló étrend lehetett az oka a kutatók szerint - írja a Discovery News.
A görög tudós és feltaláló, Arkhimédész a középkori legendák szerint különleges tükörrendszerrel gyújtotta fel a Szürakuszai városát (ma: Siracusa, Szicília, Olaszország) ostromló római hajókat. Egy olasz kutató szerint azonban semmiféle bizonyíték nincs erre, valószínűleg gőzágyúból kilőtt, a görögtűzhöz hasonló gyúlékony anyagot tartalmazó ágyúgolyókkal bombázhatta Arkhimédész a rómaiakat az ókorban – írja a Life Science internetes lap.
Az amerikai régészek - talán nem véletlenül - aligha reménykedhetnek abban, hogy a kínai cserépkatonákhoz vagy Tutanhamon sírjához hasonló leletekre bukkannak hazájukban, éppen ezért már az is szenzációnak számít a tengerentúlon, hogy megtalálták azt a fakunyhót, amit Washington tábornok, a későbbi elnök építtetett magának a Függetlenségi Háború idején.
A Szászánida Birodalom korából (Kr.u. 224-651) származó tűztemplomot tártak fel Irán középső részén, Isfahan-tartományban, Kásán városától hét kilométerre északkeletre.
Várhatóan még a héten benyújtja a Fidesz a határon túli magyar osztálykirándulási programról szóló országgyűlési határozati javaslatot - mondta Pokorni Zoltán, a javaslat egyik jegyzője. A tervek szerint iskolai emléknap lenne június 4-e, a trianoni békeszerződés aláírásának napja.