Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az Aranycsapat négy évig őrizte veretlenségét 1950. május 14-étől, egészen az 1954-es berni világbajnoki döntőig. Puskásék a páratlan győzelmi sorozat előtt éppen ma hatvan éve szenvedtek utoljára vereséget a bécsi Práterben. Az osztrákok 5:3-ra nyertek végül, nagy küzdelemben, hiszen a magyar csapat háromszor is egyenlített, és még a 4:4-hez is közel álltunk, ám végül egy kapushiba eldöntötte a meccset.
A gazdasági helyzet miatti megszorítások nem újkori találmányok, már az ókori görögöket is sújtották az adósságállomány csökkentése érdekében bevezetett intézkedések - állítja egy görög régész.
Valószínűleg engesztelő áldozat lehetett az a fejszobor, amelyet miniatűr jáde-kövekből, gyakorlatilag mozaikszerűen állítottak elő a spanyol hódítás előtti korszakban, a mai Guatemala területén – írja a Guatemala Times.
Kr.u. V. századból származó kopt templom maradványait, valamint a Nílus vízszintjének mérésére szolgáló építményt, "nilométert" találtak Luxorban a szfinxek útjának feltárásán dolgozó régészek.
A magyar parlamentben új, „egyszerűbb” házszabályokat fogadtak el hatvan éve, amelyeket azonban nem mertek nyilvánosságra hozni. Közben hirtelen eltűnt az államfő, Szakasits Árpád. Az új házszabály segítségével a belügyminiszter, Kádár János 1950 májusában pár nap alatt megszavaztatta a tanácsrendszer bevezetését. Az új törvény szerint az 500 főnél kisebb lélekszámú településeken „rendszerint” közös községi tanácsokat kellett alakítani.
A Gwynedd-parton, Wales partvidékén, Nagy-Britannia nyugati részén, a homokba és a tengerbe elmerülve pihent 60 évig egy vadászgép, amely a második világháború idején zuhant le. A Daily Mail tudósítása szerint 2007-ben a tengeráramlatok úgy sodorták a homokot, hogy újra napvilágra került a roncs, amely a magasból is kivehető, jóllehet vízzel borított homokpadba fúródott. A régészek most azt tervezik, kiemelik a vízből a Lockheed P38 Lightning típusú gépet.
Hatvanéves fennállását ünnepli a ferihegyi repülőtér: 1950. május 7-én szállt le az első, Budaörsről átrepülő Li-2-es utasszállító repülőgép Ferihegyen és ezzel vette kezdetét a polgári repülés a mai repülőtéren – közölte a repteret üzemeltető Budapest Airport. Az első évben még mindössze 7 133 utast indított és fogadott Ferihegy, ma ez a szám meghaladja az évi nyolc milliót.
Egy kínai régész, Ma Baoguang nemrégiben ezer - hieroglifákhoz hasonló - sziklafestményt talált Jangce-városban, a közép-kelet-kínai Henan tartomány Bijang (Biyang) megyéjében.
Palenque maja romváros egyik építményét az amerikai földrész legkorábbi ismert vízvezetékének tartják amerikai szakemberek, akik kutatásaikról a Journal of Archaeological Science című folyóirat májusi számában közölnek tanulmányt.
Kétszázötven év telt el azóta, hogy 1760-ban Mária Terézia megalapította a Magyar Nemesi Testőrséget - a Magyar Nemzeti Múzeumban emlékkonferenciát és kiállítást rendeztek a magyar testőrség azóta is folytonos hagyományáról.
A punok és a rómaiak korából származó erőd maradványaira bukkantak Máltán, Mdina településén - írja a Times of Malta. (Mdina volt egykor Málta fővárosa.)
Szerdán immár halálos áldozatokat is követeltek a görög tiltakozások, amelyek a megszorítások ellen törtek ki Athénban. Előzőleg, már márciusban feltűnt a demonstrálók között egy görög veterán politikus is, aki könnygázgránátot kapott az arcába a tüntetések során. Manolisz Glezoszról, a görög baloldal egyik jelképes alakjáról van szó, akinek életét a Wikipedia alapján tekintjük át.
Körülbelül száz kemencét építettek Aranyosmeggyes lakói 1700-1900 évvel ezelőtt. A kemencéket alighanem dákok készítették, akik a római uralomtól távol éltek az egykori Szatmár megyében. Aranyosmeggyes ma Romániában található, Mediesu Aurit néven lelhető fel a hivatalos térképeken.
A világszerte Mahátmáként (nagy szellemként) és az indiai függetlenség atyjaként tisztelt Móhandász Karamcsand Gandhi meztelen nőkkel osztotta meg ágyát és különös szexuális gyakorlatokat folytatott - állítja egy minap Nagy-Britanniában megjelent, és hamarosan Indiában is kiadandó életrajz.
Charles Darwint, az evolúcióelmélet atyját nyugtalanította, hogy a genetika szabályai visszaüthetnek a családjára; a tudós rokonságában, amelyben gyakoriak voltak a közeli hozzátartozók közötti házasságok, magas volt a csecsemőhalandóság.