szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Vodafone nemrég bevezetett CAT-M hálózatán működő új sporttámogató rendszer a cég szerint új távlatokat nyithat mind a vitorlázás, mind egyéb verseny-és tömegsportok támogatása esetén a magas megbízhatóság, az alacsony szenzor oldali fogyasztás és minden eddiginél gyorsabb válaszidők révén.

A MobileGap Magyarország Race&Trace nevű rendszere már egy éve támogatja a hazai vitorlásközösséget, de mostantól új szintre lép: a cég Digitális Szolgáltatási Platformja (M-DSP) kapcsolódik ugyanis a Vodafone CAT-M IoT hálózatához.

A gépi kommunikációt segítő új generációs hálózat – mellyel Magyarországon jelenleg csak a Vodafone rendelkezik – képes a bázisállomások közötti mozgást megszakítások nélkül kezelni, így pontosabban követhetővé válnak a tömeg- és versenysportok résztvevői, valamint verseny közben is elérhetővé válnak többek között a sebességre, részeredményekre vonatkozó adatok, statisztikák.

A Race&Trace a valós idejű, felhő alapú rendszer, valamint a hajókon elhelyezett szenzorok kommunikációjának segítségével lehetővé teszi, hogy a nézők élőben követhessék a vitorlásversenyek állását, továbbá a versenyzők számára, hogy felkészülésüket még hatékonyabbá tegyék a versenyek utólagos elemzésével.

Új hálózatot kapcsol fel a Vodafone

A Vodafone hazánkban elsők között vezeti be országosan CAT-M adatátviteli technológiát - közölte a szolgáltató. A CAT-M egy új, alacsony fogyasztású mobilhálózati megoldás, melynek előnye, hogy képes a bázisállomások közötti mozgást megszakítás nélkül kezelni.

A szenzorokról az információk mobil adatátviteli technológia segítéségével (CAT-M) jutnak el a központi szerverre, ahol megtörténik az adatok feldolgozása, majd a weboldalon azok megjelenítése. A szenzor főbb tulajdonságai közé tartozik az alacsony fogyasztás, a vízállóság, a beépített GPS, újrahasznosított anyagból készült tokozás továbbá, hogy 2G, 3G és 4G mobilhálózatokkal is kompatibilis. A megoldás központi eleme a webes felület, ami PC-n, tableten és telefonon egyaránt elérhető. A megjelenített térképes felületen a versenyben résztvevők online, valós időben láthatják részeredményeiket, illetve különböző statisztikákat és a verseny végeredményére vonatkozó prognózisokat. A csapatokat támogató szurkolók kiválaszthatják kedvenceiket, szűrhetnek hajóosztály, kapitány, legénység vagy hajónevekre is, folyamatosan és élőben követve a hajókat, akár az útvonalaikat is megjelenítve.

A valós időben érkező adatoknak köszönhetően sokkal gyorsabban észlelhető, ha egy vitorlás esetleg bajba kerül, és a pontos helyszínadatoknak köszönhetően a mentőcsapatok is könnyebben találják meg a bajbajutottakat.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!