A Titan után kutató amerikai parti őrség járőrei sem tudják, hogy mik lehetnek a radarok által észlelt különös hangok
A hatóság folytatja a merülőhajó felkutatását, miközben vészesen fogyhat a Titánon az oxigén.
A hatóság folytatja a merülőhajó felkutatását, miközben vészesen fogyhat a Titánon az oxigén.
Nemek alapján vizsgálta a közlekedési szokásokat a BKK ügyfélélmény- és elemzési menedzserének új tanulmánya.
Alig több mint egy napra elegendő oxigén maradhatott a tengeralattjáró fedélzetén.
Nem mindegy, hogy az ózon a légkör melyik részében található. Például nagyjából 50 km-es magasságban jótékony, ugyanis kiszűri a Nap káros sugarait. De mi történne, ha eltűnne? Ennek járt utána két kutató.
Globális szinten minden harmadik lakos romló közbiztonságot érzékel a közvetlen környezetében, mutat rá az Ipsos Crime Report 2023 nevű globális kutatása.
A Cambridge-i Egyetem kutatói által létrehozott szintetikus embrió segíthet megtudni, milyen folyamatok zajlanak le a fogantatás első heteiben. A kísérlet etikailag a szürkezónába tartozik: nincs ugyan megtiltva, de elvégzése számos kérdést felvet.
A Föld köpenyéből származó kőzetet sikerült kiemelniük a tudósoknak az Atlanti-óceán mélyéről. Választ adhat arra is, hogyan keletkezett az élet a Földön.
Az állatra egy élő közvetítés közben akadtak rá a kutatók.
A görög Arisztotelész Egyetem kutatói arra voltak kíváncsiak, mikrogravitációs környezetben mi történne a sültkurmpliból kiszálló buborékokkal.
A módszer ígéretesnek tűnik, de még évekbe telhet, mire az eljárás megkapja a szükséges engedélyeket ahhoz, hogy elérhetővé váljon az állatorvosi rendelőkben, és az injekciókat is elő tudják állítani.
A társadalom 36 százaléka liberális: önbevallásos, emberi jogi vagy gazdasági megközelítésben, illetve ezeket átfedve – ez derül ki a Republikon Intézet elsőként itt, a hvg360-on publikált felméréséből. A liberálisok aránya nőtt az elmúlt 10 évben, de összetételük heterogén, sok mindenben nem értenek egyet. Mutatjuk, kik ők.
Az alvási apnoéból fakadó kevés mélyalvás komoly problémákat okozhat az agyban, ezt állapították meg a Mayo Klinika kutatói. A probléma gyakori jele a horkolás.
Már abszolút fölénybe kerültek a mobiltelefonok a hagyományos számítógépek és laptopok mellett – ez, és még sok más érdekesség is kiderült az NMHH legfrissebb, magyar internetezési szokásokkal foglalkozó kutatásából.
Az Informatikai, Elektronikai és Távközlési Vállalkozások Szövetsége (IVSZ) szerint a mesterséges intelligencia és más diszruptív technológiák elterjedése jótékony hatással lesz a munkaerőpiacra, vagyis bizonyos területeken több munkaerőre lesz majd szükség. Ehhez azonban átképzésekre lesz szükség.
A szaktárca 2011 óta nem finanszíroz kábítószerfogyasztással kapcsolatos kutatásokat.
A Floridai Egyetem kutatói szerint olyan jó minőségben van jelen a vízben, a földben és a levegőben is az emberi DNS, hogy abból még a genetikai mutációkat is ki lehet mutatni.
Jelentősen megnöveli a rákos megbetegedés kockázatát az asztma, mutatott rá egy friss, 360 084 beteg adatainak átvizsgálásával végzett elemzés.
A svájci Hydromea és a norvég Unplugged mérnökei közösen fejlesztik az Exray nevű robotot, amely képes autonóm módon dolgozni a víz mélyén úgy, hogy hónapokon át nincs szüksége töltésre vagy bármely más okból történő felszínre bukásra.
Mégsem a laborhús fogja megmenteni a Földet?
Indiában már a koronavírus egy új törzse, az XBB.1.16 a domináns, és várhatóan ez okozza majd máshol is a megbetegedések jelentős részét. Bár a vírus sokat szelídült az elmúlt évek során, az influenzához hasonló szezonális járvány sosem lesz belőle.
A későbbi leminősítésre utaló döntést három év stabilitás után hozta meg a hitelminősítő, amely a kormányzati lépésekkel indokolta a változtatást.
Ha egy harckocsi kétszer is legördülhet a gyártósorról, akkor 600 felújított orvosi rendelőt hányszor lehet sikerként eladni?
Nem csak a száguldozókkal van baj.
Az öttusaszövetség elnökének ezüstérmét is megszépítette Gulyás Michelle aranya.