Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Nemcsak az állítólagos szkinhedmúlt jelent foltot a szocialista Molnár Zsolt pályáján, hanem kampányfőnökként is túl sok engedményt tett a Fidesznek, nem támogatta például, hogy Rogán Antalt vagyonnyilatkozata miatt támadta a baloldali szövetség április 6-a előtt – írja az Index.
Nem volt szkinhed, de jobboldali, esetenként szélsőséges nézeteket vallott – így emlékeznek osztálytársai a kamasz Molnár Zsoltra. Az MSZP-s politikus 2002-ben még a Fidesznek dolgozott, ám a szocialisták választási győzelme után a baloldalon futott be politikai karriert. Az eddigi nyilatkozatait összevetve, 2002-ben volt egy olyan időszak, amikor egyszerre dolgozott a Fidesznek és az MSZP-nek. A szocialista kampányfőnök politikai pályaíve. Molnár Zsolt azt mondta, keresztényszociális elveket vallott, szélsőséges eszméket sosem támogatott.
Kibír-e a Fidesz tábora újabb négy év háborús politikát, sikeres lehet-e az a kormány, amely káderhiánnyal küszködik, meg lehet-e állítani a fiatalok elvándorlását a Jobbikhoz? Ilyen kérdések foglalkoztatják a kormánypárt vezetőségét, amely mára tudomásul vette, Orbán Viktort nem lehet leállítani, a miniszterelnök történelmi küldetésének tartja az ország radikális átalakítását. Ha nincs konszolidáció, legalább stabilizáció legyen – mondják a párt prominensei. De mit hozhat a stabilizáció?
Egyetlen olyan kérdés sincs, melyben ki akarna egyezni politikai vetélytársaival a miniszterelnök, így a Fideszben mindenki biztosra veszi a „háborús politika” felpörgetését. Bár a Fideszben többen is konszolidációt szeretnének, úgy tudjuk, Orbán Viktor történelmi esélyként tekint az újabb kétharmados győzelemre, ezért egyetlen politikai vagy gazdasági célkitűzését sem adná fel. A Fideszben arra számítanak, hogy a Jobbik feltörése miatt az MSZP szétesik, majd a „centrális erőtér” jegyében a nemzeti radikális pártnak is nekimennek.
A rossz anyagi helyzete is akadályozza az MSZP-t abban, hogy kitörjön a középpárti helyzetéből. A szocialisták már az elmúlt években kirúgták az alkalmazottaik nagy többségét, visszafogták a kiadásaikat, ennek ellenére az MSZP nem tudott kitörni az adósságcsapdából.
Nemcsak az MSZP-nek okoz fejfájást az elitellenességre játszó Jobbik, hanem a Fideszben is tartanak attól, hogy a radikális párt tovább növeli táborát. Bár voltak tervek, hogy a kampányban „keményen ütni fogják” őket, ez végül elmaradt, mert bíztak abban, hogy a Jobbik és a Fidesz között ingadozókat a miniszterelnök képes meggyőzni. A nagyobbik kormánypártban viszont most már attól tartanak, hogy a baloldal esetleges összeomlása egy-két cikluson belül komoly vetélytárssá hizlalja a Jobbikot.
Tőkés László felkerülése a Fidesz EP-listájára kisebb zavart okozott a két kormánypárt viszonyában. A listaalakításnál ugyanis a KDNP-sek hátrébb szorultak, rosszabb szereplés esetén még az sem zárható ki, hogy nem lesz képviseletük az Európai Parlamentben.
Szinte mindenkiről gondoskodott Orbán Viktor és a Fidesz vezetősége: a parlamentből távozó 136 kormánypárti politikus közül csak 8 olyan akad, akinek még nem biztosították a megélhetését, igaz, nekik is van mit a tejbe aprítaniuk. Megnéztük, hogy terítette szét a miniszterelnök-pártelnök a fideszes pártelitet.
Parázs vitára számítanak a szombati választástértékelő választmányi ülésen az MSZP-sek. Ám még arról is vita folyt, hogy folyjék-e vita. A pártvezetéssel szemben kritikus politikusok szerint megkerülhetetlen Mesterházy felelősségének felvetése, de többen is úgy vélik, kevesen maradtak, akik ezt meg merik kockáztatni.
Tudja, ki az a Bangóné Borbély Ildikó, és hogy miben hisz Hiszékeny Dezső? Vagy ki az a képviselő, aki a színészetről a politikára váltott? Esetleg ki az a jobbikos politikus, aki embertársai egy részét „hordalénynek” tartja? Utánanéztünk, kik az újsütetű politikusok a Házban.
Kordonok akadályozzák az Együtt-PM-et a vasárnapi eredményváró megszervezésében. A párt szerint az önkormányzat – napokkal azután, hogy kijelölték a rendezvény helyszínét –, építési engedélyt adott ki a területre, az építési cég pedig fel is vonult.
Mikor csúszhat le a dobogó harmadik fokára az MSZP? Mi kell ahhoz, hogy Gyurcsány Ferenc hetente kioszthassa napirend előtt Orbán Viktort? Mikor mondhatják azt a PM-esek, hogy megérte szakítani Schiffer Andrással? Van-e esélye sarokba szorítani a harmadik kormányzati ciklusára készülő Fideszt az ellenzéknek? Számoltunk, becsültünk, játszottunk a kalkulátorral: nézze meg, mi várható április 6-a után.
Minimális különbséggel tudott csak győzni a szocialisták jelöltje a hagyományosan balra szavazó Salgótarjánban. Szabó Csabát függetlenként indította a Fidesz, mégis begyűjtött 260 szavazatot, míg a baloldali összefogás politikusa, Fekete Tamás 279 vokssal győzött.
Utcáról utcára vívja meg a salgótarjáni csatát a Fidesz, az MSZP és a Jobbik. A város lakosságát 8 napon belül kétszer is urnához hívják: most vasárnap időközi választás lesz, április 6-án pedig eldől, hogy a Fidesz képes-e újra megszerezni az egykoron "kis Moszkvának" nevezett megyeszékhelyet, esetleg az MSZP visszahódítja a települést, vagy tud-e végre gyökeret ereszteni a Jobbik. A szocialisták perdöntőnek tartják a most vasárnapi voksolást.
Hova tűnt Hoffmann Rózsa, melyik miniszter kapott szájzárat? Miért viszi a hátán Orbán és Kövér a kampányt? Kit pörgetett be a legjobban a választás? A kormány és a Fidesz kampánya számokban.
Ütötte-vágta Orbánt és a Fideszt Gyurcsány Ferenc azon a kampányrendezvényen, ahol a pártja budapesti jelöltjeit mutatta be. Rajongói "Miniszterelnöknek" szólították, könyvei jól fogytak, és azt is megtudtuk, kinek is a pápája Ferenc, mi a baj a magyar püspöki karral. A DK belvárosi jelöltje pedig nem kevesebbet állított magáról mint, hogy aki rá szavaz, az személyesen Orbán ellen szavaz, de a többi jelölt sem hagyta magát megzavarni a tényektől.
Körbeturnézták az országot a miniszterek, államtitkárok, pedig alig telt el 12 nap a választási kampány hivatalos kezdete óta. Beszállt tehát a kormány is a Fidesz népszerűsítésébe: szalagot vágnak át, utakat, hidakat, állami támogatást ígérnek, büszkélkednek az eredményekkel. Számításaink szerint már közel ezer milliárdnyi ígéretet tettek a kabinet vezetői.
Bevetésre várakozó elitcsapat, vaskézzel irányított aktivista-hadsereg, Németországból importált módszerek – beindult a Fidesz mozgósító gépezete. Megnéztük, hogy működik a Kubatov-sereg, mit mondhatnak a választóknak az aktivisták, hogyan kell elhajolniuk az olyan kényes ügyek elől, mint a trafikmutyi vagy az oroszokkal kötött szerződés.