Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Befejezték második űrsétájukat az Endeavour űrrepülőgép asztronautái a Nemzetközi Űrállomáson, amelynek legénysége hétfőn a Holdra szállás 40. évfordulóját ünnepelte.
Mennyit jelent a néhány hét a közigazgatásban? - szól a kérdés, de egyelőre nincs rá válasz. Legalábbis, ami a szén-dioxod-kvóták értékesítéséből származó milliárdokat érintő pályázatok kiírását illeti. A kiírás régóta sehol, holott azt a pénzt más egyébre nemigen lehet költeni.
A NASA engedélyt adott a Nemzetközi Űrállomás (ISS) illemhelyének használatára, miután 24 óra elteltével az űrhajósoknak sikerült megjavítani a meghibásodott berendezést.
Az aktív videojátékok a gyaloglásnál, néha még egy rövidebb kocogásnál is többet érnek - derül ki az oklahomai egyetem legfrissebb kutatási eredményéből.
Az ugyan ismert tény, hogy sok élőlény bocsát ki magából elenyésző mennyiségű fényt a bennük lezajló kémiai reakciók hatására, de japán kutatók most tudták először rögzíteni az emberi test hasonló mechanizmusait. Bejelentésük szerint minden ember világít, csak szemünk nem elég érzékeny ahhoz, hogy lássuk mindezt, írják a PLoS ONE tudományos oldalon publikált tanulmányukban.
Súlyos járvány esetén deflációt és még mélyebb recessziót okozhat a brit gazdaságban az új influenzavírus, áll egybehangzó londoni elemzésekben. Több brit légitársaság szűrni kezdte a tüneteket mutató utasokat, az eljárást azonban orvosi körökben "ostobaságnak" bélyegezték.
Veszélyes lehet vihar és villámlás közben videojátékot játszani, számítógépen dolgozni vagy vezetékes telefont használni - figyelmeztet egy amerikai kutató a HealthDay című egészségügyi portálon.
Titokzatos fekete foltot észleltek a Jupiter déli sarkához közel, írja a Discovery Magazine. A természeti jelenségre eddig nem sikerült magyarázatot találni, a történetre pedig egy Twitteren zajló publikus beszélgetés hívta fel a cikkírók figyelmét, olvasható a cikkben.
Az amerikai hadicélok állandó felemlegetésével, illetve a Luna–15 szovjet holdszonda reklámozásával igyekezett „helyre tenni” 40 éve a magyar sajtó az Apollo–11 sikerét.
Megakadályozták egy génhiba aktiválódását egerekben. Ez az izomsorvadások egy formáját okozza - közölték amerikai kutatók a Science tudományos folyóirat friss számában.
A HIV-fertőzött férfiak körülmetélése nem csökkenti partnernőik fertőzési kockázatát - állapítják meg amerikai orvosok a The Lancet című orvosi folyóiratban pénteken megjelent tanulmányukban.
A holdraszállás közeledő negyvenedik évfordulója alkalmából az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) bemutatta a történelmi pillanatot megörökítő restaurált videofelvételeket.
A mononukleózissal (mirigylázzal) megfertőződött tizenéveseknél krónikus fáradtságszindróma alakulhat ki - közölték amerikai orvosok a Pediatrics című szakfolyóirat júliusi számában megjelent tanulmányukban.
Valós időben követhetjük végig az Apollo 11 útját a wechoosethemoon.org oldalon. A John Fitzgerald Kennedy Elnöki Könyvtár és Múzeum támogatásával készült oldalon másodpercre pontosan tudhatjuk, hol tartana a holdkomp legénysége, ha most lőnék fel őket.
A Vénusz egykoron sokkal jobban hasonlíthatott a Földre, mint napjainkban: felszínét óceánok borították - következtethető az Esthajnalcsillag déli féltekéjének új térképéből.
Megkönnyebbülhetnek azok a szülők, akik csak nehezen tudják csitítgatni csemetéjüket - ez ugyanis nem feltétlenül az ő hibájuk. Egy új kutatás szerint a gyerekek temperamentuma nagyrészt egy bizonyos gén és egy agyi terület aktivitásának függvénye lehet.
A periódusos rendszer legújabb, egyúttal eddigi legnehezebb, 112-es rendszámú eleme Nikolausz Kopernikusz tiszteletére a copernicium (Cp) elnevezést kaphatja - közölte a LiveScience című amerikai tudományos portál.
Egy friss közvélemény-kutatás szerint az amerikaiak szeretik a tudományt, és hálásak azokért az eredményekért, amelyekkel a tudósok megkönnyítették a modern társadalom életét. Ugyanakkor továbbra sem hisznek el bármit a tudósoknak, és nem gondolják úgy, hogy az amerikai tudományos élet lenne a legkiemelkedőbb a világon.
Mára legendás baráti-művészi kapcsolat alakult ki a Parno Graszt és a Bohemian Betyarsz között, amit a Papp László Arénában közös koncerttel koronáznak meg. Interjú.