szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

A Virtual Toybox oldaláról apró klasszikusokat tölthetünk le, amelyekkel a munkahelyi kávészünetben vagy otthon...

A Virtual Toybox oldaláról apró klasszikusokat tölthetünk le, amelyekkel a munkahelyi kávészünetben vagy otthon felszabadult pár percünkben üthetjük el az időt. Telepíteni sem kell őket, de a használatukhoz szükségünk lesz a Java Runtime-ra (ez OS X és Linux alatt nem szokott gondot okozni, és Windowson is pillanatok alatt megoldható a letöltés és telepítés innen). Ha van Java a gépünkön, akkor viszont azonnal kezdődhet a szórakozás.

Több stílus közül választhatunk

A legjobb a gyűjteményben a Puzzle Games Collection, amelyben nevéhez hűen puzzle táblákat kell kiraknunk. Ehhez kapunk néhány előre csomagolt képet, de van lehetőség a saját gépünkön tárolt fotók használatára is. Kiválaszthatjuk a puzzle típusát (jigsaw kirakós, vagy akár tologatós is lehet), a darabok formáját, sőt még azt is, hogy hány darabra „szaggassa” a program a képünket (12-300 darabos lehet, szóval ha nagyon ráérünk, feladhatjuk magunknak a leckét rendesen).

Ezzel elleszünk egy kis ideig

A darabokat forgathatjuk (az egérgombot nyomva tartva és a kurzormozgató nyilakat megnyomva), és van lehetőségünk három külön réteg (mondhatni virtuális asztalok) használatára, hogy a kirakóst elkülönített részenként is kezelhessük. Bár a program mindenféle körítés (látványos grafika, menük stb.) nélküli, mégis nagyon szórakoztató. Ha épp nincs kéznél más játék, érdemes egy próbát tenni vele.

Rétegeket használhatunk virtuális asztalként

Ennél kicsit egyszerűbben kivitelezett program az aMaze, amely ugyan nem a legjobb labirintus játék, viszont cserébe az egyszerű grafikáért és kivitelezésért, szinte teljesen testre szabható benne minden. Mi határozhatjuk meg a labirintus nehézségi szintjét, összetettségét, méretét (ráadásul ennek kirajzolását animációval kísérve is kérhetjük), és aztán a kurzormozgató billentyűkkel mászkálhatunk az útvesztőben. Gyerekeknek kifejezetten szórakoztató lehet, különösen, ha szeretik az újságokban is számtalanszor megtalálható „összekötős” labirintus játékokat.
Az oldalon a More Games menüpontban további cross-platform játékokhoz is találunk linkeket, érdemes azokat is végigböngészni.

Jó irányba haladunk!

Akinek ezek a játékok nem tetszenének (mert például fontos lenne a látványos grafika, kellemes zene és hasonló „hangulatfokozó” elemek is), a cikk alatti Kapcsolódó anyagok részben megtalálja néhány korábbi, ingyenes játékokat összegyűjtő anyagunkat!

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!