Hírlevelek
Menü

Olvasási mód:

Betűméret:

Betűstílus:

Vélemény

A szakértői kormány csapdája

A szakértői kormány ígérete kétszeresen is csapda. Csapda a választópolgároknak, és csapda a volt koalíciós társaknak, az SZDSZ-nek és az MSZP-nek is.

Vélemény

Gyurcsányi túlélőshow - egy fantomkormány alibiprogramja

Miniszterelnökünk napilapban közzétett szóáradata lényegében a paradoxon halmozás visszaesőként elkövetett bűntette. Javaslata – melyeket egykori koalíciós társai csípőből lepasszoltak – nem igazi reformterv, csupán politikai túlélőcsomag. Úgy akar közterhet csökkenteni, hogy nem csorbítja a jólétre fordított tételeket, vagyis a liberális, szabadpiaci kecske is jóllakjon, meg az újraelosztó, posztkádári káposzta is megmaradjon. Csakhogy ez nem működik.

Itthon

Bauer levele Fodornak: a felelősségben valamennyien osztoztok

Az egyetlen becsületes megoldásnak azt tartom, ha támogatjátok Gyurcsány próbálkozását - írja a Népszabadságban megjelent, Fodor Gábor szabaddemokrata elnöknek címzett nyílt levelében Bauer Tamás közgazdász, az SZDSZ volt ügyvivője.

Lengyel László Vélemény

Lengyel László: hiteles kormányt, hiteles kormányfővel!

Fodor Gábor és az SZDSZ elutasította a Gyurcsány-csomagot. Jó érzékkel észrevették, hogy ennek a programnak és bejelentésnek egyetlen mondatát kell komolyan venni: „ha a parlament nem fogadja el, lemondok”. Az MSZP vezetői most vagy Gyurcsány és csomagja mellé állnak, vagy ráveszik Gyurcsányt, mondjon le a miniszterelnökségről, és maradjon pártelnök a következő kongresszusig. Az országnak a a második verzió lenne érdeke: hiteles kormány, hiteles kormányfővel.

Vélemény

Amikor a cionisták a Sátánnal szövetkeztek

Az ördöggel, azaz Eichmann-nal cimborált Kasztner Rezső, amikor sikerült 1944 végén a náci megszállás miatt reménytelen helyzetben lévő másfélezer prominens magyar zsidót (és saját családjának tagjait is) vonatra ültetni és a biztonságos Svájcba menekíteni. De közben milliókra a biztos halál várt a nácik megsemmisítő táboraiban. Hős volt-e Kasztner, vagy pedig kollaboráns? A vita még mindig tart.

Papp László Tamás Vélemény

Külügyminiszteri népirtás-előrejelző projekt

Göncz Kingát még nagy jóindulattal és pozitív elfogultsággal se nevezhetnénk markánsan önálló arcélű, szuverén politikusnak. Vele megszakadt a rendszerváltástól létező hagyomány, amely szerint e pozíciót a diplomáciában járatos illető tölti be. Most azonban figyelemreméltó javaslattal állt elő.

Vélemény

Gyurcsány programja: esszé vagy program?

Gyurcsány Ferenc maga írja legutóbbi, régóta várt dolgozatáról, hogy „cselekvést szolgáló terv, de több is annál”. Megegyezés Magyarország megújításának lehetséges irányairól, fotókkal és táblázatokkal együtt, hat teljes kolumnán. Megértem Lendvai Ildikót, hogy pártja vezetőségnek tanácskozása után nem vállalkozott a miniszterelnök állásfoglalásának kommentálására. Beszéljen önmagáért, ha tud, ez a tengeri kígyóhoz hasonlatos textus.

Vélemény

Kényszerű és tervszerű Gyurcsány programja

Gyurcsány Ferenc szerdai cikke nem vizsgálható a kontextus nélkül, amelyben született. Azért, hogy világos képet kapjunk a szocialisták, valamint a pártelnök-miniszterelnök szándékairól, motivációiról és nem utolsó sorban lehetőségeiről, számba kell vennünk a kényszerítő körülményeket is.

Vélemény

Cigány-magyar polgárőrségeket!

Magasodó gyűlöletfalak építőkockájává is válhat a kődarab, amely betörte a székesfehérvári roma lány fejét. Ugyanakkor pozitív fejleményt is tartalmaz az eseménysor.

Vélemény

Rendszerváltás és értelmiségi viták a világháború után, Franciaországban

1945 után a feldolgozatlan, nyomasztó közelmúlt határozta meg azoknak az országoknak a közéletét, ahol a totalitariánus rendszerek rövidebb vagy hosszabb időre berendezkedtek. Nem kis mértékben ez vezetett a kommunista diktatúrák kiépítéséhez Kelet-Európában, ahová a szovjet hadsereg nyomult be. De az újra feltámadó viták és a társadalom éles polarizációja Franciaországban is lehetetlenné tette a demokrácia régen esedékes korszerűsítését, hiszen az újjáéledt, 1940 előtti konfliktusok bénítóan hatottak a közéletre. Tony Judt Befejezetlen múlt – A francia értelmiség 1944-1956 között című művét olvasva az olvasó arra a következtetésre juthat, hogy a könyv tanulságokat kínál nekünk is.

Vélemény

Pekingi szégyen

Magyarország az utóbbi években sajnos rendre csalódást keltően szerepel Pekingben. Természetesen nem sportolóink teljesítményére gondolok, amelynek értékelése nem az én feladatom, hanem hazánk vezető politikusaainak pekingi kijelentéseire, nyilatkozataira.

Vélemény

Miért sok a kontár és kevés a kisiparos?

Családok mindennapos gondja, hogy otthonaikban valóságos tortúra a vízvezeték cseréje, falak burkolása, festése, zárak és villanyvezetékek javítása. Lakásfelújításkor gyakran előfordul, hogy a felkért kisiparos egyáltalán nem, vagy alapos csúszással jön el a lefixált időpontra. Vagy ami még rosszabb: a munkát félbehagyja, netán csapnivaló minőségben fejezi be. Nincs elegendő szakmunkás, utánpótlás pedig pláne nem lesz: baj van az iskolai képzéssel, nincs presztízse a kétkezi munkának.

Olimpia

Vélemények a magyarok pekingi szerepléséről

Évek óta zuhanórepülésben van a magyar sport, csak eddig nem csapódott be, mert valaki az utolsó pillanatban mindig megnyomta az ejtőernyő kioldógombját. Sportolók, edzők, szakvezetők, akik sikerre éhesen nem törődtek azzal, hogy így újabb négy évre, várt vagy nem várt aranyaik csillogásával hamis reményeket ébresztenek. Pedig már Barcelona óta oda kellett volna figyelni.

Vélemény

Fénylő kínai aranyak

A pekingi olimpia a kínai vezetés, de még a közvélemény szemében is, szimbolikus jelentőséggel bír: a látványos megnyitó ünnepségnek, a kínai sportolók összességében minden más nemzetet felülmúló teljesítményének azt kell bizonyítania, hogy Kína végképp maga mögött tudja a megaláztatásokkal, polgárháborúkkal, bosszúhadjáratokkal terhes évtizedeket, és Ázsia egykori „beteg embere” immár gazdasági óriás, a világpolitika meghatározó szereplője.

Vélemény

Putyin-doktrína – korlátozott szuverenitás újratöltve

Oroszország a világ tudtára adta: nem kívánja tartósan megszállni Grúziát, de légiereje bevetésével és csapatai előrenyomulásával nyomatékot akart adni szándékának, nem tűri, hogy Grúzia visszafoglalja a szeparatista Dél Osszétiát és Abháziát. Tény, hogy a grúz többséggel szembeszegülő abházok és oszétek autonómia törekvéseinek Tbiliszi konzekvensen útját állta. Függetlenül attól, hogy a szakadároknak igazuk van-e vagy sem, jelenleg csupán eszközök az orosz birodalmi politika kezében.

hvg.hu Sport

Olimpiai kommentek: "a zsűrik zsebben vannak"

Kevés a lelkesítés, sok a fanyalgás – ért egyet Schmitt Pállal cikkünk egyik hozzászólója, aki szerint ez az olimpia minden idők legnehezebb versenye. De vajon hogy kommentálja az eseményeket a többi olvasó? A hozzászólásokból szemezgettünk.

Vélemény

Kire üt vissza a provokációs bumeráng?

Hogy messziről komolynak látszó embereket beleugrathattak egy – valljuk be, ordítóan amatőr – kompromittálási próbálkozásba, az siralmas bizonyítványa a Köztársaságnak. Mert hát ne legyenek illúzióink: ha egy nyugati demokrácia pártpolitikusa, vagy tévéműsora fülest kap, hogy ellenlábasai sárosak, ugyanúgy lecsap a bizonyítékokra. A különbség csupán annyi, hogy hogy náluk kifinomultabb a tényellenőrzési metódus: nagyobb eséllyel védik ki, ha fals, koholt információkkal próbálják jégre vinni őket.

1
86 87 88 89 90
124
Ez lehet a TikTok helyett: egy új, ingyenes kínai app tört a letöltési lista élére, miután vészesen közeleg a TikTok betiltása

Ez lehet a TikTok helyett: egy új, ingyenes kínai app tört a letöltési lista élére, miután vészesen közeleg a TikTok betiltása

Vád alá került volna Donald Trump, ha nem választják meg

Vád alá került volna Donald Trump, ha nem választják meg

A legerősebb processzorral és 200 megapixeles kamerával jön a Honor Magic7 Pro, kiderült a magyar ára is

A legerősebb processzorral és 200 megapixeles kamerával jön a Honor Magic7 Pro, kiderült a magyar ára is

Rogán Antal apósa eladta a tulajdonrészét abban a cégben, amely egykor 2,2 milliárdos támogatást nyert el

Rogán Antal apósa eladta a tulajdonrészét abban a cégben, amely egykor 2,2 milliárdos támogatást nyert el

Rekordgyorsan nyitja tetejét a legújabb gyönyörű Aston Martin kabrió

Rekordgyorsan nyitja tetejét a legújabb gyönyörű Aston Martin kabrió

Nehezen indul be az állami ingyenjogosítvány rendszere, sokaknak nincs hol vizsgázniuk

Nehezen indul be az állami ingyenjogosítvány rendszere, sokaknak nincs hol vizsgázniuk

2000+ lóerős kvintesszencia elképesztő olasz tálalásban

2000+ lóerős kvintesszencia elképesztő olasz tálalásban

Február végén áll bíróság elé a kalandtáborban kisgyereket bántalmazó karateedző

Február végén áll bíróság elé a kalandtáborban kisgyereket bántalmazó karateedző

Audi, BMW, Mercedes – ki nyerte a tavalyi évet?

Audi, BMW, Mercedes – ki nyerte a tavalyi évet?

A címlapról ajánljuk