Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A veterán kormánypárti politikus, aki kiesik majd a parlamentből, egyáltalán nem jár rosszul. Új beosztásában a jelenlegi fizetése majdnem dupláját fogja keresni, a mentelmi jogától viszont elbúcsúzhat.
Nagyon kecsegtető oddsokat nem kellett vállalnia a fogadó embernek: Varga Mihály pénzügyminiszter megkapta a parlament felhatalmazását, hogy ő legyen a Magyar Nemzeti Bank következő elnöke. Vezetősége alatt stabilitást ígér, egyben távolmaradást az elmúlt évtized gyakran csapkodó monetáris politikájától.
A jegybank szerint sokkal gyorsabban megtérült volna, és jobban modernizálta volna a magyar gazdaságot, ha az akkuiparba tolt ezermilliárdok akár csak töredékét a hatékonyabb termelési módok és ágazatok kapták volna.
Az alapkamatot aligha csökkenti, de a kormánykritikus kommunikációt biztosan lecsavarja majd az új MNB-elnök. Nagy Márton nehéz időszakban marad ellensúly nélkül a kormányban.
Ez nem bukás, de nem is előléptetés – Varga Mihály oldalirányba mozog. Orbán Viktor viszont még kiszerethet Nagy Mártonból, akkor pedig még visszatérhet a kormányba.
A gabonakörökből már ki lehetett olvasni, és a piaci szereplők is beárazták, amit Orbán Viktor miniszterelnök bejelentett. Varga Mihály lesz a Magyar Nemzeti Bank új elnöke, ami megnyit egy új korszakot a kormányzat és a jegybank együttműködésében, amit eddig gyakran feszültségek jellemeztek.
A Magyar Nemzeti Bank elnöke volt a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Nagyvállalati Klubjának a vendége, ahol véleményt mondott a kormány új gazdaságpolitikájáról, és kifejtette, hogy a hazai válság oka az infláció helytelen megítélése, viszont most az évtized legjobb két éve következik.
A Magyar Nemzeti Bank üvegtetejéről nyilatkozott a miniszterelnök. Lázár János szerint az összes jogszabályt betartották, jogszerű döntés volt, hogy kormányhatározat született az átépítésről.
A korábbi harcostársak, akik szétsodródtak, most egy konferencián tettek tanúbizonyságot kitartó összetartásuk mellett, ha mindezt diplomatikusan is tették. Vajon helyreállt a béke, vagy most már fél lábon is ki lehet bírni Matolcsy távozásáig? Orbán mindenesetre egyre inkább Matolcsy korábban sokszor hangoztatott üzeneteit vallja geopolitikai kérdésekben.
A magyar tőzsde és a nemzetközi tőkepiacok szerepe a magyar gazdaság finanszírozásában továbbra is alacsony arányú, még a magyar gazdaság jelenlegi fejlettségi szintjéhez mérve is – véli Boros Áron ESG- és tranzakciós tanácsadással foglalkozó Stradamus Zrt. elnök-vezérigazgatója. Vélemény.
„Az életemet főként külföldi érdekeltségeimből és megbízásaimból fedezem, aminek nincsen köze se magyar, se külföldi államhoz” – írta az ifjabb Matolcsy az oknyomozóknak.
Szomorú jövőkép: 300 ezerrel kevesebb magyar lesz munkaképes korú hat év múlva, mint idén. Ahhoz, hogy a dolgozók száma ne csökkenjen, az összes korcsoportban az EU legszűkebb élbolyába kell, hogy kerüljön a magyar foglalkoztatási arány, csakhogy immár csak a 24 év alattiaknál és a 60-on felülieknél lehetne érdemi növekedést elérni.
Somlai Bálint cégcsoportja a NER egyik csodájának számít, amely nagyrészt a Magyar Nemzeti Bank (MNB), illetve a jegybankhoz közeli cégek, alapítványok megbízásainak volt köszönhető. A cégek ezúttal brüsszeli forrásból is gyarapodhatnak.
Szeptember elsejétől egy új rendszerrel úgy fizethetünk a mobilunkkal, mintha kártyát használnánk. A Magyar Nemzeti Bank bemutatta a qvik fizetési megoldást.