Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Egy amerikai kutatóorvos hosszú cikkben vezette le, miként növeli a daganatos megbetegedések kialakulásának kockázatát már minimális alkoholfogyasztás is.
Egyre több bizonyíték utal arra, hogy műtéti úton gyógyítható lehet a 2-es típusú cukorbetegség. Nemcsak a kezelés változhat, de a cukorbetegségről való vélekedés is átalakulhat.
Életünk során megélt boldogságunkat erősen befolyásolják velünk született adottságaink. Egypetéjű és kétpetéjű ikrek vizsgálata alapján az Edinburgh-i Egyetem kutatói úgy vélik, boldogságot okozó személyiségjegyeink felét génjeink felügyelhetik.
A korábbi jelölt személyét megváltoztatva, nő lesz Dél-Korea első űrhajósa, aki egy orosz űrhajó fedélzetén ez év áprilisában a Nemzetközi Űrállomásra (ISS) utazik.
A cukorbetegek naponta többször is megszúrják ujjbegyüket, ha figyelemmel akarják követni vércukrukat, ez sokszor kellemetlenné válik számukra. Ezt kiküszöbölendő, a Baylor Egyetemen egy olyan elektromágneses szenzort fejlesztettek ki, ami egy érintéssel képes kiolvasni az ujjból a kívánt értéket.
A Yale Egyetem kutatói mesterséges, sejtszerű részecskék előállításával felfedeztek egy gyors és hatásos módszert, amely a T-sejt aktiválás növelésével segíthet legyőzni a rákos és egyéb fertőző megbetegedéseket.
A sebészek hamarosan nedvességtűrő sebtapaszt használhatnak majd a varratok és kapcsok helyett a sebek összeillesztésére. A tapasz kifejlesztéséhez a gekkók falon járó képességének megismerése vezette a kutatókat. A forradalmi megoldás a szervezet belsejében is alkalmazható.
Az albertai egyetem kutatóinak egy csoportja ráakadt arra a génre, amely blokkolja a HIV-vírus terjedését és ezzal képes gátat szabni az AIDS-fertőzésnek.
Télen az influenzavírus a hideg ellen védekezve vastag lipidrétegbe burkolja magát; amerikai tudósok szerint ez a felismerés megmagyarázhatja, hogy miért épp ez az évszak a betegség főszezonja.
Már évtizedek óta köztudott, hogy a dohányzás halált okozhat, de a mai napig senki sem értette pontosan, miként rákosodnak el az egészséges tüdősejtek a dohányfüst hatására. Egy friss kutatás szerint a hidrogén-peroxid a bűnös.
A Föld tömegének kétharmadát nyomja az a Planet X-nek becézett bolygó, amelynek létezésére számítógépes szimulációk révén találtak bizonyítékot a kobei egyetem csillagászai.
Robotok gyűjtötték be az erősen sugárzó csernobili reaktor faláról azt a különös, fekete gombát, amely látszólag nem zavartatja magát a radioaktivitás miatt. A tudósok szerint a hasonló fajok egy nap hatékony táplálékforrást jelenthetnek az űrhajósok számára.
Elképzelhető, hogy az autista gyermekek anyjának szevezete olyan ellenanyagot termelt a magzat agyszövete ellen a terhesség során, amely átjutott a magzatburkon, és az autizmushoz vezető elváltozásokért felelős – derül ki a Johns Hopkins Gyermekközpont kutatói által vezetett vizsgálatból, melynek eredményeiről a Journal of Neuroimmunology februári kiadása számol be.
Milyen folyamatok zajlanak a jazz-zenészek agyában, amikor improvizálni kezdenek? A választ amerikai agykutatók adták meg, akik már látják, hogyan alakul ki az agyban a kreativitás.
A szemlencse vizsgálatára épülő új kormeghatározási módszert dolgoztak
ki dán kutatók, amely segítheti az igazságügyi orvosszakértők munkáját a holttestek azonosításában.
Német tudósok egy csoportja arra lett figyelmes, hogy találhatóak az agyban olyan sejtek, amelyek sérülés esetén képesek osztódni és átvenni a sérült agysejtek helyét, azaz regenerálják az agyszövetet.