Az anyatejjel szívta magába a marxizmust, és megdöntötte a Srí Lankát uraló klán hatalmát
A politikai elitet leváltva a változás jelszavával nyert Srí Lankán az egykori rebellis, aki már elfogadta a szabadpiacot.
A politikai elitet leváltva a változás jelszavával nyert Srí Lankán az egykori rebellis, aki már elfogadta a szabadpiacot.
Az ország 2022 óta súlyos gazdasági gondokkal küzd, az IMF népszerűtlen reformokhoz és megszorítási intézkedésekhez kötötte a hitelfolyósítást.
A tartályhajó a jemeni Áden kikötőjébe tartott, amelynek térségében a jemeni húszi lázadók hajtanak végre támadásokat olyan hajók ellen, amelyekről úgy vélik, hogy Izraelhez kötődnek.
Az utolsó pillanatban lemondták a Srí Lanka-i Sarayka Lounge nevű bár és étterem orosz tulajdonosai azt a partyt, amelyre a meghívó szerint csakis fehér ruházatban és fehér arccal lehetett volna belépni. A rendezvényt február 24-én, az Ukrajna elleni orosz agresszió második évfordulóján tartották volna meg.
Világszerte nehezen találják a receptet az ismét erősödő terrorizmus felszámolására, amihez a katonai erő kevés. A Közel-Keleten a régiek mellett új szélsőséges csoportok jelentek meg, Afrikában pedig már államszervezői ambícióik is vannak.
A szigetország katasztrófavédelme szerint óriási pusztítást végzett a zord időjárás.
Egy ötödik emeleti lakásból az ablakon kimászva próbált elmenekülni Temesváron két Srí Lanka-i bevándorló az őket napok óta fogva tartó embercsempészek elől, de ez csak egyiküknek sikerült, a másik lezuhant és meghalt.
Drágakövek, dísztárgyak és egy gyémántokkal kivert ágyú is van azok között a kincsek között, amelyeket Sri Lankának és Indonéziának szolgáltat vissza Hollandia.
Ranil Vikremeszinghe kormányfőként egyszer sem töltötte ki a hivatali idejét, korábban kétszer is indult az elnöki posztért, de hiába. Már eltűnni látszott a politika süllyesztőjében, a mostani válságban azonban újabb esélyt kapott.
Az összeomlott Srí Lankán bukhat az országot lerabló és Kínának kiárusító Radzsapaksza klán. Egy elhúzódó, véres átmenet azonban késleltetné a segítség megérkezését. A térségben több más országot is csőd fenyeget.
Az új elnökről július 20-án szavaz a parlament a súlyos gazdasági válságba süllyedt országban.
Tüntetők megrohamozták a miniszterelnök irodáját, miután kiderült, hogy az államfő a Maldív-szigetekre repült.
A Maldív-szigetekre menekült a tüntetők elől Gotabaja Radzsapaksza néhány nappal az után, hogy a tüntetők betörtek a palotájába.
A fizetésképtelen országban uralkodó válság miatt tüntetők megrohamozták palotáját, felgyújtották a miniszterelnök házát is.
Előtte több száz tüntető az államelnök tengerparti ingatlanából adott Facebook élő közvetítést, miközben többek közt a medencében fürödtek.
A fizetésképtelenné vált országban folyamatosak a tüntetések, szombaton több ezren rohamozták meg az elnöki rezidenciát.
A szigetország élén álló dinasztia inkább a hatalomra koncentrált a gazdaság helyett, aztán jött a Covid.
Akkora az ország adóssága, hogy fogalmuk sincs, miből rendezik a helyzetet. Az ENSZ közben humanitárius katasztrófára figyelmeztetett.
A tüntetőkre a katonák tüzet nyitottak, heten megsebesültek.
Az országot csaknem 20 éve uraló klánból a miniszterelnök már lemondani kényszerült, testvére, az elnök sorsa is bizonytalan, a nélkülözés erőszakos tüntetésekhez és politikai patthelyzethez vezetett.
A Magnyickij-törvény alapján rendeltek el büntetőintézkedést a propagandaminiszter ellen.
Donald Trumptól várja az Orbán-kormány, hogy rendet tegyen az ügyben.
De ami késik, nem múlik – közölte a Tisza Párt elnöke.
Karikatúránk a fantázia szüleménye.
Kanadát azonban katonák nélkül csatolná az USA-hoz.
Ha egy harckocsi kétszer is legördülhet a gyártósorról, akkor 600 felújított orvosi rendelőt hányszor lehet sikerként eladni?
Nem csak a száguldozókkal van baj.
Az öttusaszövetség elnökének ezüstérmét is megszépítette Gulyás Michelle aranya.