Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A magyar kormány ahelyett, hogy kiállna az ország érdekeiért, kaján örömmel figyeli, ahogy a háborús agresszor Putyin és az Európával ellenséges Trump Magyarország feje fölött dönt Kelet-Európa, benne Magyarország jövőjéről. Vélemény.
Monok István, az Országos Széchenyi Könyvtár (OSZK) főigazgatója az alábbi írásban reagál a HVG augusztus 13. számában, Weeber Tibor OSZK-munkatárs írására, amelyben kulturális bűncselekménynek nevezi a „Pokol” néven emlegetett kisnyomtatvány-gyüjtemény megsemmisítését.
Mind a régi, mind az új európai uniós országokban gyakran hallani, hogy amióta az integrációs szervek, a brüsszeli bizottság és azon túl az IMF, a Világbank, a Kereskedelmi Világszervezet diktálnak, "a gazdagok meggazdagodnak, a szegények meg még szegényebbé válnak". Ez a megfogalmazás tulajdonképpen felújított formulája a jézusi bölcsességnek: "Akinek van, annak adatik, akinek pedig nincs, attól még az is elvétetik, amije van."
A teljes államadósság fokozatos leépítését, valamint az éves költségvetés hiányának a nullára csökkentését javasolta a minap - szigorúan "magánvéleményként" - publikált tanulmányában Járai Zsigmond.
Immáron sokadszor hangzanak el nyilvános kritikai megjegyzések az ügyészség munkájáról. A Kulcsár Attila-ügy kulisszái mögé - és az "egyedi" jogértelmezés, illetve krimináltaktika mellett folytatott kihallgatásba - bepillantást engedő videokazetta nyilvánosságra kerülésénél talán csak az eljárást minősítő bírálatok fennhéjázó elutasítása ártott többet az igazságszolgáltatásnak. Félő, a keletkezett csatazajban ismét elsikkad a lényeg: baj van az ügyészi szervezet alkotmányos, közjogi helyzetével, jogállásával és felelősségi rendszerével.
Nem tudni, van-e széles e világon olyan állam, amely egyszerre négy közszolgálati tévécsatornát üzemeltet. Szeptembertől kis hazánk “személyében”, az új demokrácia-csatornának köszönhetően, nagy valószínűséggel lesz ilyen ország.
A Magyar Rádióban zajló elnökválasztási procedúra mindinkább az abszurd dráma szabályait követi. A fantomlétből előugró, megélhetési civileknek döntő szavuk van abban, hogy ki vezesse a rádiót. A sajtószabadság - szerencsére - nem azon múlik, hogy a rádiót nem a Fidesz, hanem az MSZP és/vagy az SZDSZ birtokolja ezentúl.
Futball-láz van idén nyáron Magyarországon, amit még a Puskás-gálameccs körüli kispályás viták sem tudtak lohasztani. Egymás után érkeznek nagy csapatok hozzánk, a Loki nyolcat vágott a horvát bajnoknak, hazai focisták szerződtek élbajnokságokba. De vajon javít-e mindez a mi focink társadalmi megítélésén?
Sólyom László személyében új államelnökünk van. Örülünk, hogy egy komoly államférfit, kiegyensúlyozott, objektív, alkotmánytisztelő, egyben megnyerő elnököt választottunk. Ám vélhetően a beiktatás lázának hevétől elragadtatva, az új államfő az őt kérdező riporterekkel közölte: nem hajlandó az Egyesült Államokba utazni mindaddig, amíg ott ujjlenyomatot vesznek tőle.
A Magyar Katolikus Püspöki Konferenciának az oktatási miniszterhez küldött levele nyomán vita bontakozott ki a szociális, kulturális és biológiai okokra visszavezethető hátrányok kezeléséről az iskolarendszerben. Ezt a vitát az olykor kissé ideologikusnak tűnő felhangok ellenére rendkívül időszerűnek és fontosnak tartom.
A tőzsdeindex értéke nem egészen másfél év alatt megduplázódott (ilyen rövid idő alatt ez csak 1997-1998-ban és 1999-2000-ben történt meg). A két csúcspapír, a Mol és az OTP értéke még ennél is látványosabban gyarapodott. A BUX szárnyalását semmiképpen sem szabad azonosítani a magyar gazdaság, pláne a magyar gazdaságpolitika sikerével.
"Nekünk egy nemzeti baloldalra lenne szükségünk. Ám sokan szkeptikusak, mondván, hogy különböző - genetikainak talán túlzás lenne mondani, fogalmazzunk úgy, hogy történeti - meghatározottság miatt ennek az esélyei csekélyek." Hogy jön ide egyáltalán a genetika? Három magyarázata lehet Orbán Viktor fenti, Tusnádfürdőn tett kijelentésének. Egy: valóban így gondolja. Kettő: a tusnádfürdői rendezvény felfűtött hangulatától túlpörgött, de ezt ő sem gondolja komolyan. Három: A kétharmados parlamenti többség megszerzéséhez Orbán nélkülözhetetlennek tartja a genetikai üzenetekre nyitott szavazók megszerzését.
Nem szükséges bizonygatni, hogy a 60 dollár körüli olajár önmagában kifejezetten előnyös a költségvetésnek és az olajcégeknek. Ezért halad vontatottan minden olyan program, amely a kőolajszármazékok alternatíváinak elterjesztését célozza, pedig EU-előírás, hogy ezek arányát a szinte nulláról 2010-ig 2 százalékra kell emelnünk
Közgazdaságilag nehéz indokokat találni az euróövezeti belépés késleltetésére. És nem lenne célravezető a belépéshez szükséges államháztartási feltételek pusztán formális teljesítése sem.
Londonban bombák robbantak, mert bombákat akartak robbantani. De ez egy háborúban nem szokatlan és nem is meglepő. Négy évvel a World Trade Center ikertornyainak lerombolása után érdemes lenne tudomásul venni, hogy a liberális demokráciákat megtámadták. Ez a háború azonban nem előzmény nélkül való.
Vészesen közeledik augusztus 5-e, amikor Sólyom László, Magyarország új államfője elfoglalja hivatalát a Sándor palotában. Még emlékszünk 2000. augusztus 4-re, amikor 120 millió forintért volt ágyúdörgés, parádé, és szabadtéri koncert az előd, Mádl Ferenc beiktatása alkalmával. Vajon idén is hasonlóra számíthatunk? Ennek járt utána - vesztére - a HVG újságírója a kormányszóvivői irodánál.
Jan Peter Balkenende, Hollandia miniszterelnöke, a HVG-nek írt exkluzív cikkében leszögezi: az unió jelenlegi helyzete nem az út vége, hanem egy új út kezdete. "Európa tovább erősödhet, ha van elég bátorságunk őszintén beszélni egymással."
Egy eleve rosszul indult, rossz ügy: kínos végkifejlet felé közeledik az Orbán család gazdagodását vizsgáló bizottság. A bizottság elnöke Molnár László, nem kerülheti el az elnöki tisztről való lemondást, az MSZP pedig nem tud olyan jól kijönni ebből az ügyből, mintha bele sem ment volna.
A múlt héten "kiragadott idézetek jelentek meg" abból a levélből, amelyet a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) nevében Veres András püspök intézett az Oktatási Minisztérium államtitkárához némely tervezett rendeletmódosítások miatt. Erős szavakkal kárhoztatja Veres, hogy az általános iskola első három évében nem buktatják meg azt a lusta, haszontalan, vagy csak elmaradott gyereket, aki például nem tanul meg olvasni. Olyan alsófokú intézményekről vizionál, amelyek "az analfabetizmus, a deviáns és agresszív magatartásformák és a műveletlenség melegágyai lesznek". Megerősíti, hogy az egyház a rendpárti, szigorú, teljesítménycentrikus, konzervatív, következetesen büntető és jutalmazó oktatást várja el az államtól, és ezt kívánja megvalósítani saját iskoláiban.
Rájátszva a lakosság fokozott veszélyérzetére, a kormány egy szimulált, de inkább kitalált légtérsértéssel próbált nagyobb nyomatékot adni a Zengőre tervezett radar ügyének.