Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Független belső vizsgálat zajlik a Magyar Telekom Nyrt.-nél, az Origo Zrt. tulajdonosánál az Origo főszerkesztője távozásának körülményeit illetően – ismerte el a nol.hu szerint a cég kommunikációs igazgatósága a portálnak küldött válaszában.
Közel egy éven keresztül figyeltette, vizsgálta a kormány az RTL hírműsorait, majd megállapította, hogy a tévé elfogult a kabinettel szemben, túl sok „negatív” hírt közöl, pedig a TV2 kiegyensúlyozottabb. A hvg.hu birtokába került vizsgálat információink szerint szerepet játszott abban, hogy a kormánypárt viszonya megromlott az tévétársasággal, mely végül a reklámadó fő célpontja lett. Az elemzés szerint az RTL még szegény gyerekeket is bevetett, hogy rossz színben tüntesse fel a rezsicsökkentést.
A Cink szerint ősszel indul több, az Origóval Sáling Gergő távozása után szakító újságíróval, Tóth Sára főszerkesztésével Richard Field amerikai üzletember politikával foglalkozó lapja. A név még nem tisztázott, riportok, elemzések lesznek benne, reklámok nem.
Közvetve a Norvég Civil Alap is támogatta a Lázár János elleni tüntetést – ezt maga Gulyás Márton ügyvezető mondta egy hete az ATV műsorában. Gulyás szerint ő nem szólta el magát, ugyanis eddig is nyilvános volt, hogy mire használták fel a támogatásokat.
Tehetségtelen emberek pár nap alatt gyakorlatilag teljesen értelmetlenül lemészárolták tizennyolc év munkáját – így foglalta össze röviden az Origo körül kialakult botrányt György Péter, aki maga is részt vett a lap alapításában, és 18 év után ő is otthagyta a lapot. Szerinte az Origo egészen idáig "érintetlen volt", Sáling Gergő főszerkesztő távozásá pedig politikai döntés lehetett.
Az Origo főszerkesztőváltása fontos ügy, és utánanéz majd, hogy mekkora ebben a német felelősség – a hírek szerint ezt ígérte meg a német államfő egy vasárnap esti budapesti vacsorán. Joachim Gauck a Kempinski szállodában találkozott Demszky Gáborral, Kenedi Jánossal, Kőszeg Ferenccel és Varga Lászlóval. A Népszabadságnak Kőszeg Ferenc számolt be a részletekről. A német nagykövetség nem közölt részleteket, arra hivatkozva, hogy a vacsora az államfő egyik magánprogramja volt.
Egy kritikát nem tűrő rezsim elbutul, a józan ész helyett indulatok vezérlik – Kepes András szerint a magyar média a pénztárcájában hordja a sajtószabadságot, a politikai elit forszírozta teljes fojtás pedig előbb-utóbb társadalmi összeomláshoz vezethet. Ki lopta el a kultúrát? Mire kell berendezkednie a sajtónak? És mi lapul Magyarország ágya alatt? Interjú.
"A Lázár-ügy" címmel jelent meg cikk a magyar politikai helyzetről a brit The Economist nyomtatott verziójában. A cikk azt a kérdést teszi fel, hogy a szólásszabadság tényleg veszélyben van-e Magyarországon.
A nemzetközi testület az Európai Bizottsághoz fordult, mert szerintük a reklámadó tovább erodálja a sajtószabadságot Magyarországon, és pusztító hatással lesz a független hírszolgáltatókra. Szintén aggódnak amiatt, hogy a hírek szerint nyomás nehezedik a politikusokról kedvezőtlen cikkeket megjelentető újságírókra és szerkesztőségekre.
A Frankfurter Allgemeine Zeitung és a Süddeutsche Zeitung a Norvég Civil Alap támogatásai körül keletkezett vitáról közölt beszámolót szerdán, a Die Zeit pedig a tervezett reklámadóró és az Origo körüli botrányról l is írt.
Lázár János ellen tüntettek a Kossuth téren hétfő este civil szervezetek és magánemberek. A szabad sajtó mellett, illetve az intézményesült korrupció ellen kiálló mintegy ezer tüntető később a Magyar Telekom székházához vonult. "A mi szomorúságunk is nyom annyit a latban, mint a miniszter úr szomorúsága" – mondta az egyik vezérszónok, aki később élőben, a színpadon mondta le telekomos előfizetését. A tömeg többféle rigmust is skandált, például "Orbán Viktor, tűnj el" a We Will Rock You ritmusára, valamint: "Nem kell Orbán, nem kell Lázár, szabad népnek nem kell császár". A tüntetés másik szónoka azt mondta: "Nincs olyan, hogy ülünk a bokorban, és egyszer csak majd vége lesz a viharnak. Titeket is el fog mosni!".
Mintegy ezren gyűltek össze hétfőn este 6 órára a Kossuth térhez az Origo főszerkesztőjének kirúgása miatt. A tüntetők a reklámadó ellen is tiltakoznak, valamint a civil szervezetek és a sajtószabadság mellett állnak ki. A beszédek után a résztvevők Budára vonultak a Magyar Telekom székházához, ahol a szónok a Magyar Telekomhoz hasonló, a kormánnyal együttműködő korrupt cégek bojkottjára szólított fel.
Tüntetés az Origo székháza előtt, tiltakozás a reklámadó ellen, hetven éve szálltak partra Normandiánál, döntött a Kúria a Kásler-ügyben, tüntettek a köztársaságért - huszonhat kép a hét fontosabb eseményeiről.
A Deutsche Telekom megelégelte, hogy ellepik Facebook-oldalát a magyar kommentelők és egy kommentbe írt közleményben utasítja vissza a média befolyásolásáról szóló "vádakat és gyanúsításokat".
A nagy német lapok is foglalkoznak az Origo főszerkesztőjének távozásával, azt latolgatva, hogy van-e összefüggés a Lázár János külföldi útjairól közölt cikkek és a leváltás között. A Die Welt publicistája nem hisz Lázárnak, amikor azt mondja, azért fizette vissza az utazási költséget, hogy ne derüljön ki, kivel találkozott, a Süddeutsche Zeitung pedig azt írja: a legújabb magyar sajtóválsághoz vezető tényfeltáró munka "elvileg a hatékony és elkötelezett újságírás példája".
Tüntetést szerveznek Londonban élő magyar magánszemélyek a magyar követség elé június 13-ra, hogy így fejezzék ki tiltakozásukat a sajtó- és a szólásszabadságot érő támadások ellen – közölte az Index.
A Deutsche Telekom Facebook-oldalát megszállták a magyar kommentelők, és bojkottoldal is indult a cég magyar leányvállalata ellen, amely a hírek szerint közrejátszott abban, hogy az Origo szerkesztőségére politikai nyomást gyakorolhasson a kormány.
Az amerikai-magyar médiaszociológust a témában írt sikerkönyvéről, Orbán Viktorról, Magyar Péterről, Kim Dzsongunról és az egyesült államokbeli karrierjéről kérdeztük.