Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Napok óta zajlik a vita vallásos zsidó szervezetek és az izraeli régészek között, hogy egy jeruzsálemi építkezés során pogány vagy zsidó temetőt találtak-e. Az archeológusok most kiállították a legfőbb bizonyítékot: egy római kori oltárt, ami azt bizonyítja, hogy pogány temetkezési helyről van szó.
Kilencven éve, 1920. május 29-én született Budapesten Harsányi János, azaz John C. Harsanyi Nobel-díjas amerikai közgazdász, a korlátozott információjú játékelmélet megalkotója.
Sztálin két merényletet is megakadályozott Hitler ellen, mert attól tartott, ha más kerül a náci vezér helyére, a nyugati hatalmak vele békét kötnének.
Egy szétesett ország töredékein vitatkoztak egymással a Nemzetgyűlésbe az év elején bejutott, addigra már lemondott miniszterelnökök, továbbá egy „majdnem-miniszterelnök” és a hatalmon lévő kormányfő 1920 májusának végén, néhány nappal a trianoni békeszerződés aláírása előtt. A téma a háborús felelősség és a békediktátum volt.
A régészeti kutatásokat előrelendítő, új vizsgálati módszert fejlesztett ki egy Közép-Amerikában dolgozó amerikai tudós házaspár, Arlen és Diane Chase. Az orlandói Közép-floridai Egyetem antropológusai repülőgépről kibocsátott lézersugarakkal pásztázták kutatási területüket, s minden várakozásukat felülmúlóan pontos adatokat nyertek a rég letűnt maja civilizációról.
Középkori várat építenek középkori módszerekkel az amerikai Arkansas államban. A vár felépítésének ötlete egy francia házaspáré; Solange és Jean-Marc Mirat húsz évvel ezelőtt költözött az Egyesült Államokba, hogy unokáihoz közel lehessen.
Izrael 1975-ben eladott volna atomfegyvert az akkori dél-afrikai apartheidrezsimnek - írja hétfői számában a The Guardian című brit napilap, korábban titkos dél-afrikai dokumentumokra hivatkozva. Izrael azonnal tagadta az állítást.
Az első amerikai elnök, George Washington 1789. október 5-én kikölcsönzött egy könyvet a New York Society Library-ből, egy New York-i könyvtárból. Nemrégiben azonban a The New York Daily News megírta, hogy a könyvtárban rendezgették a dokumentumokat, és kiderült, hogy az elnök nem vitte vissza sosem a példányt a könyvtárba. Emer De Vattel: A népek törvénye című munkájáról van egyébként szó.
Kisázsia partjainál, az ókori Halikarnasszosz területén különleges leletre bukkantak török régészek. Az orvosságos edényen még a gyógyszerész neve is kivehető.
Már négyezer éve is léteztek büntetés-végrehajtási intézetek Anatóliában, és a börtön szó beépült a helyi közösség mindennapos szókincsébe is - állítja egy török régészprofesszor.
A Hortobágyi Kényszermunkatáborokba Elhurcoltak Egyesülete kedden délután rendezett konferenciát a hatvan éve kezdődött kitelepítésekre emlékezve. A Hortobágyra legalább nyolcezer ember került, de összesen majdnem húszezer férfit és nőt vittek kényszerlakóhelyre 1950-ben és 1951-ben Magyarországon.
Csaknem 350 évig még a pontos helyét sem ismerték a kutatók, hogy hol állt a költő és hadvezér, Zrínyi Miklós egyetlen magyarországi vára. A korabeli leírások alapján tudni vélték, hogy valahol a Mura mentén, a mai horvát-magyar határ térségében magasodott egykor a földvár, de csak az utóbbi három évben sikerült meglelni a törökök által lerombolt erődítményt. A zalai Belezna és a somogyi Őrtilos közelében, a magyar-horvát határfolyónak számító Mura magyar oldalán sikerült beazonosítani a vár helyét, ahol nyáron megkezdődhet a régészeti feltárás.
Hatalmas gránitszobrok sugárútját építhette ki Tutanhamon nagyapja, III. Amenhotep fáraó az ókori Egyiptomban. A luxori templom környékén most találtak erre újabb meggyőző bizonyítékot egyiptomi archeológusok – közölte a helyi régészeti hatóság vezetője, Zahi Hawass.
Kim Phuc, a vietnami háború alatt készült, mára világhírűvé vált fotón szereplő kislány 38 évvel a történtek után most találkozott először megmentőjével, az ITN brit csatorna egykori tudósítójával. A találkozón - amelyről a BBC számolt be - mindketten felidézték a fotó elkészültének körülményeit és a felvétel Kim számára további szenvedést hozó utóéletét.