Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Úgy hangzik, mint egy sci-fi egyik jelenete, azonban az űrbe telepített tükrökkel és a levegőbe permetezett tengervízzel lassítható lenne a globális felmelegedés.
Brazil kutatók szerint komoly veszélyt jelenthet, ha a klímaváltozás, vagy az emberi működés következtében kiszáradnak a mocsaras vidékek, ezek ugyanis jelentős mennyiségű szén-dioxidot kötnek meg. Pusztulásukkal ez a gáz az atmoszférába jutva súlyosbítaná a helyzetet.
Egyes tudósok szerint drámai csökkenést lehetne elérni az atmoszféra széndioxid-szintjében azzal, ha nagyobb mennyiségű meszet juttatnának a tengervízbe, írja a Physorg tudományos hírportál.
Radioaktív urániumot tartalmazó folyékony hulladék szivárgott ki egy meghibásodott föld alatti vezetékből a nukleáris fűtőanyagot gyártó FCBC üzemben, a dél-franciaországi Romans-sur-Isere-ben.
A síkképernyő gyártásánál alkalmazott nitrogén-trifluorid sokkal veszélyesebb a légkörre, mint eddig gondolták. A gáz a képernyő gőzölésénél keletkezett maradékanyagok eltávolításához szükséges.
Az ezredfordulón a Föld lakosságának több mint fele városokban élt, 2030-ra ez az arány tovább nő, és összesen ötmilliárdan laknak majd százezresnél népesebb helyeken. A környezeti krízisek olyan megoldásokat sürgetnek, amelyek révén nem csak a károsanyag-kibocsátás csökken, de marad elegendő energiánk és élelmiszerünk is.
Szerdán a világ 16 legerősebb gazdaságú országának vezetői támogatásukról biztosították az üvegházhatást okozó gázok kibocsátásának „nagy csökkentését”. Ezúttal számszerű célokat nem állapítottak meg, de hangsúlyozták, hogy ezekben jövő év végéig meg kellene állapodnia az országoknak az ENSZ égisze alatt folyó tárgyalásokon.
A francia főváros öt évvel ezelőtt energiatakarékossági tervet készített, amelynek értelmében jelentősen csökkentik a díszkivilágítást és növelik az energia-hatékonyságot. A fények városa mától valamivel kevésbé csillogóan, de sokkal zöldebben várja a látogatókat.
Az ENSZ Nobel-díjas klímakutatói múlt hét pénteken hangsúlyozták: csupán hét évünk van arra, hogy biztonságos szinten stabilizáljuk a globális felmelegedésért felelős gázok kibocsátását.
Csaknem pontosan húsz évvel azután, hogy Amerikát figyelmeztette a globális felmelegedés veszélyeire, a NASA egyik kiemelkedő kutatója, James Hansen hétfőn a Kongresszus előtt állította: drasztikus lépések hiányában a világnak gyakorlatilag vége.
A levegő minőségének romlására és az erdőtüzek keletkezésének fokozott veszélyére figyelmeztették a hatóságok a lakosságot Görögországban, ahol csütörtökön néhány helyen 39 Celsius-fokig emelkedett a hőmérséklet.
Több tízezer ember befogadására alkalmas úszó várost tervezett egy belga építész. A vízililiomra emlékeztető mesterséges szigeteket elsősorban azoknak szánják, akiknek a globális felmelegedés következtében emelkedő tengerszint miatt el kell majd hagyni otthonaikat. A tengeri városok teljesen önfenntartóak lesznek.
Az egyre súlyosbodó környezeti válságok és klímaváltozás következtében az eddigiektől teljesen eltérően kell viselkednünk, gondolkodnunk és környezetünket kezelnünk. De ezzel párhuzamosan ideje elkezdenünk hozzászokni a felmelegedéshez.
A brazil esőerdő pusztítása elérte az eddigi legmagasabb értéket áprilisban. A brazil Nemzeti Űrkutatási Intézet (INPE) műholdfelvételei alapján csupán ebben az egy hónapban 1132 négyzetkilométernyi erdőt vágtak ki. Ez Rio de Janeiro teljes területének felel meg.
Újabb felhőkarcolót hódított meg a "francia pókember": Alain Robert csütörtökön a The New York Times című amerikai napilap 52-emeletes manhattani épületére mászott fel. Akciójával a globális felmelegedés okozta problémákra akarta felhívni a figyelmet.
Egy újonnan kifejlesztett, nanodrótokból álló, papírszerű anyaggal úgy lehet eltávolítani a tengerekbe ömlő olajszennyeződéseket, hogy a fekete aranyat még fel is lehet használni utána.
A szén-dioxid terhelést kifejező úgynevezett szénlábnyom (carbon footprint) mellett eddig kevéssé vették figyelembe az emberi működésnek a vizekre vonatkoztatott terhelését. Most azonban holland kutatók felmérései alapján már azt is megtudhattuk, hogy mennyi vízre van szükség egy kiló marhahús, vagy egy csésze kávé előállításához.
A környezetszennyezéshez alaposan hozzájárulnak a befutott zenészek és együttesek monstre koncertturnéi is. Egyes szervezők és stadionok azonban egyre hangsúlyosabban próbálnak megoldást találni az egyre súlyosabb problémára, írja az Economist.com.