Kivonul a Lukoil Magyarországról
Az orosz vállalat csehországi kúthálózatának megvásárlását hétfőn jelentette be a Mol. A Lukoil kivonul Magyarországról és Szlovákiából is.
Az orosz vállalat csehországi kúthálózatának megvásárlását hétfőn jelentette be a Mol. A Lukoil kivonul Magyarországról és Szlovákiából is.
Távozik a Budapesti Értéktőzsdéről a TC Befektetési Nyrt. A társaság részvényei a tőzsde "T" kategóriájában szerepelnek, de gyakorlatilag nem kereskednek velük.
A Sharp eladja üzletágait, és ezentúl csak egy értékesítő irodán keresztül kereskedik az európai piacon.
Több nagy nemzetközi légitársaság is jelentősen csökkentette venezuelai járatainak számát, mivel a külföldi légitársaságok nem vihetik ki az országból ott megkeresett pénzüket. A bevételek, melyek több milliárd dollárra rúgnak, elmaradása igen kellemetlenül érint több céget is.
Majdnem titokban szünteti be magyarországi tevékenységét az ING Alapkezelő, amely 2010-ben még 1200 milliárd forintos kezelt vagyonával a harmadik legnagyobb vagyonkezelő volt hazánkban – értesült a Portfolio.hu. A döntés mögött elsősorban a kedvezőtlen iparági és a bizonytalan jogi környezet áll. A kivonulás azonban nem jár nagyobb hatással az ügyfelekre, csak arról van szó, hogy más formában kívánja a csoport hazánkban ellátni a vagyonkezelést.
Az OTP elnök-vezérigazgatója, Csányi Sándor szerint a magyarországi bankpiacról középtávon 4-5 pénzintézet is távozhat. A bankvezér az ukrán-orosz konfliktus OTP-re vonatkozó esetleges hatásairól is nyilatkozott.
A Krímben fennálló jogi bizonytalanságra hivatkozva április 18-án kivonul az OTP a térségből. A lépés nem példa nélküli, korábban a Privatbank, az Alfa Bank és az Universal Bank is hasonlóan döntött.
Lelép Romániából a német barkácsáruház, az OBI, mert nem sikerült felpörgetni az üzletmenetet és megtelepedése óta minden évet veszteséggel zárt.
Amilyen gyorsan jöttek, olyan gyorsan mennének is. Kelet- és Dél-Európa egy részéről menekülnek a nyugati bankok, az egy évtizede még pénzügyi mennyországnak tartott régió bankrendszereiben drasztikus átalakulás megy végbe. Osztrák helyett orosz szereplők felbukkanása, valamint az állam nagyobb szerepvállalása jellemzi a térséget. Mi jöhet a nyugati bankok távozása után? Egy fejezet zárul most le a régió bankrendszereinek történetében?
Az EBRD felkészült arra, hogy nagyobb részesedést vásárol azokban a magukra maradó kelet- és közép-európai bankokban, amelyeknek az anyacégei egyre gyorsabb ütemben vonulnak ki a térségből.
A Portfolio.hu információi szerint bezárta magyarországi irodáját – hazai politikai közvélemény-kutatások terén már évek óta nem aktív – Gallup. Információjukat a cégnél megerősítették, azonban a döntés okát nem kívánták részletezni.
"Folyamatban lévő ügyletekről a megállapodás aláírásáig nem szokás nyilatkozni" – mondta a Magyar Nemzetnek Töröcskei István arra az értesülésre reagálva, miszerint az érdekeltségi körébe tartozó Széchenyi Bank venné meg a Raiffeisen Bankot.
Amennyiben valóban fontolóra venné egy, netán több nagybank a távozását a magyar piacról, a pénzügyi közvetítő rendszerre gyakorolt hatások mellett talán az a legfontosabb kérdés: miként alakulnak az ügyfelek folyamatban lévő ügyletei, betét- és hitelpozíciói, meg tudják-e tartani ügyfélbesorolásukat. A hvg.hu összeszedte, hogy az ilyen helyzetek milyen kockázatokat rejthetnek, és arra jutott, hogy a már megkötött szerződések lejártáig nem nagyon kell aggódniuk.
Négy külföldi tulajdonú nagybank kivonulásáról beszélt a Hír TV Bruttó című műsorában Matolcsy György jegybankelnök. A műsort pénteken este vetítik, de a televízió honlapján megjelentekből eddig kiderült: a jegybankelnök szerint ez másfél év alatt következik be.
A német E.ON energiaszolgáltató eladja összes olasz és spanyol érdekeltségét - írta legújabb számában a Spiegel magazin.
Hamid Karzai afgán elnök újabb feltételeket próbált szabni az Egyesült Államokkal kötendő biztonsági szerződés aláírásához - tudatta hétfőn a Fehér Ház, Susan Rice nemzetbiztonsági tanácsadó kabuli tárgyalásairól beszámolva.
Az anyabank egyik szóvivője megerősítette a hírt, miszerint magyarországi vételi ajánlatokat vizsgál a Raiffeisen.
Bezárnak a természetes alapanyagokból készült ruháiról ismert Jackpot női és Cottonfield férfi márkákat árusító magyarországi üzletek – írja a Napi.hu. A cég új tulajdonosa csak Skandináviában viszi tovább saját hálózatban az értékesítést.
Több hazai bank is eladósorban van, kisebb külföldi pénzintézetek a kedvezőtlen környezet miatt már távoztak is, a nagyok viszont kitartanak, sőt, újak érkezéséről is hallani pletykákat. A magyar bankrendszer átalakulóban van, a nagyobb tranzakciók egyelőre még váratnak magukra, az állam - akár csak a takarékszövetkezeti rendszer átalakítását nézzük - pedig egyre nagyobb szeletet hasítana ki a piacból. És akkor még nem beszéltünk az oroszokról.
Bezárja három horvátországi üzletét a Bricostore, és kivonul a balkáni államból. A francia barkácslánc a régióból már Magyarországról és Romániából is távozott.
A későbbi leminősítésre utaló döntést három év stabilitás után hozta meg a hitelminősítő, amely a kormányzati lépésekkel indokolta a változtatást.
Ha egy harckocsi kétszer is legördülhet a gyártósorról, akkor 600 felújított orvosi rendelőt hányszor lehet sikerként eladni?
Nem csak a száguldozókkal van baj.
Az öttusaszövetség elnökének ezüstérmét is megszépítette Gulyás Michelle aranya.