Gondolja, hogy emlékezetesek a vonásai? Itt letesztelheti, hogy mennyire
A MIT kutatói arra tanítják a számítógépet, hogy aszerint pontozzon képeket, hogy az milyen mély benyomást gyakorol szemlélőjére.
A MIT kutatói arra tanítják a számítógépet, hogy aszerint pontozzon képeket, hogy az milyen mély benyomást gyakorol szemlélőjére.
A Google és a Microsoft képelemzéséhez hasonlóan egy weboldal is azonosítja a fényképeken szereplő objektumokat.
Stephen Hawking az űrbe küldené az embereket a szuperintelligens gépek elől, miközben a Google szoftverei már önmagukat tanítják. A 2001: Űrodüsszeia, a Terminátor vagy a Mátrix a szélesebb közönséggel is megismertette a mesterséges intelligencia jelenségét, az utóbbi években pedig egyre valósághűbb filmek készülnek a témában – az ember-gép szerelmet bemutató A nő története például már 15 év múlva valósággá válhat egy tudós szerint.
Mark Zuckerberg egy olyan videót tett közzé, melyből kiderül, milyen fejlett is a Facebook algoritmusaiban alkalmazott mesterséges intelligencia.
A Google mesterséges intelligencián alapuló megoldása képes nyerni a számítógépes játékokban. Ami ebben nagy szó: mindez anélkül sikerül neki, hogy előzetesen ismerné a szabályokat. A DeepMind figyel, tanul és saját magát fejleszti.
A mesterséges intelligencia az emberiség végét jelentheti – figyelmeztetett Stephen Hawking brit asztrofizikus. A kerekesszékhez kötött és hangszintetizátorral kommunikáló tudós szerint a gépek képesek lesznek újratervezni magukat és behozhatatlan előnyre tehetnek szert az emberrel szemben.
Még egyet lépett előre az emberiség a mesterséges intelligencia fejlesztése terén. A japán tudósok szoftverét futtató számítógépet már majdnem felvennék angol szakra.
A mesterséges intelligencia sokak által fel nem mért veszélyére figyelmeztetett mindenkit a következő Steve Jobs-ként is emlegetett Elon Musk.
Küszöbön a mesterséges intelligencia. Buta népnek nem lesz hazája. És a magyar nem okos.
Egy magát Eugene Goostman néven bemutató számítógépes program sikeresen hitette el az emberi bírálókkal, hogy a válaszokat egy hús-vér ember adja. Akár a mesterséges intelligenciát, akár a humán kommunikáció gépi szimulálását nézzük, óriási áttöréstől van szó.
Nem sci-fi, nem a jövő, hanem már a jelen: automatikusan lesznek egyre okosabbak a szélturbinák, mert az időjárási körülményekből nyert adatokat analizálják, és mesterséges intelligencia segíti az optimálisabb működésüket.
A hetvenes évek egyik tipikus science fiction eleme, amikor a főhős minden nehézség nélkül elkommunikál a szobaméretű számítógépével. Amelyik gép igazán fejlett, annak precízen reprezentálódnak a hanghullámai egy négycolos, kétszáz pixeles monitoron is. Azóta eltelt 40 év, feltalálták a tranzisztort, a számítógépek mérete radikálisan csökkent. De még mindig nem tudunk felhőtlenül kommunikálni a laptopunkkal. Megkockáztatjuk, sohasem fogunk. Másra azonban látszanak esélyek.
Ismét sok millió dollárt fizetett egy cégért a keresőóriás.
A saját mesterségesintelligencia-kutató laboratóriumot berendező Facebook a hirdetések pontosabb célzását és a felhasználói élmény növelését reméli. Nem finomítgatni szeretnének, hanem valamilyen nagy áttörésre számítanak.
Fejlesztői felhő-platformként is elérhetővé teszi Watson nevű szuperszámítógépe technológiáját az IBM, így lehetőséget ad a szoftver-alkalmazás fejlesztők globális közösségének, hogy létrehozzák az appok új, Watson kognitív számítási intelligenciájára támaszkodó generációját. A fejlesztők számára külön tartalombolt is nyílik.
Amikor egy nagyobb projekt zajlik, a cégek sokszor kódnevekkel dolgoznak. Néha annyira jól sikerül a névválasztás, hogy kár volna megváltoztatni.
Ha sci-fi lenne, akkor inkább sci, mint fi. De a Watch_Dogs nem sci-fi kíván lenni. A Ubisoft ősszel megjelenő játéka inkább egy nagyon is közeli jövőre vonatkozó jóslat, egy olyan világ, melynek tulajdonképpen minden egyes eleme megvalósítható már ma is, maximum még keveset hallunk róla. Megfigyelés, kibertámadások és egy kis GTA – bemutatjuk az év egyik legnagyobb sikerének ígérkező játékát.
A mesterséges intelligencia (AI) kutatások korában gyakran felvetődik a kérdés, vajon okosabbak lesznek, netán máris okosabbak-e a gépek az embereknél, mikor éri utol, illetve hagyja le a kollektív emberi tudást az az információmennyiség, amit a gépek tárolnak.
Ez az Angelina, nem „az az” Angelina, esetünkben egy londoni PhD hallgató mesterséges intelligencia alkalmazásáról...
A mesterséges intelligencia kutatásának egyik érdekes mellékága a Picasso nevű szoftver, amelyet a saarlandi...
A későbbi leminősítésre utaló döntést három év stabilitás után hozta meg a hitelminősítő, amely a kormányzati lépésekkel indokolta a változtatást.
Ha egy harckocsi kétszer is legördülhet a gyártósorról, akkor 600 felújított orvosi rendelőt hányszor lehet sikerként eladni?
Nem csak a száguldozókkal van baj.
Az öttusaszövetség elnökének ezüstérmét is megszépítette Gulyás Michelle aranya.