Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A részeges receptek arról ismerszenek meg, hogy egyszerre etetnek és itatnak. Persze nem a sörtésztába löttyintett fél deci sörről beszélünk vagy a kacsamájpástétomba kevert kupica konyakról, mert ezekben elhanyagolható az alkohol szerepe.
Miközben Lyonban a 2011-es Bocuse d’Or versenyen az észak-európai konyhát ünnepelik, délen az év első nagy gasztronómiai eseményén, a Madrid Fusión-on a szakácskirály, Ferran Adrià bejelentette, utoljára vesz részt séfként szakmai fórumon.
Idén is meghirdeti a Torkos Csütörtök akciót a Magyar Turizmus Zrt. A néphagyomány szerint ez a nap a Hamvazószerdát követő nap, így a féláras étkezést március 10-én tartják. A csatlakozni kívánó éttermek a www.menjunkenni.hu honlapon regisztrálhatnak március 7-ig. Tavaly ezerháromszáz étteremben 230 ezer vendég torkoskodott országszerte - tájékoztatta a Független Hírügynökséget az MT Zrt.
Egy tál tészta a legelőkelőbb éttermekben is legalább annyira otthon van, mint a kisvendéglőkben, lakótelepi konyhákban, falusi portákon vagy az iskolai menzákon. Legfeljebb pasztának hívják.
A World Cookbook Award 1995 óta rangsorolja a világ különböző országaiban megjelenő szakácskönyveket, gasztronómiai kiadványokat. Az évente megjelenő 25-26 ezer könyvből szakmai zsűri választja ki az országonkénti legjobbakat, és jelöli a kategóriagyőzteseket, illetve a fődíjast.
A tejberizs a tejbegrízzel, a puliszkával és hasonló társaival egyetemben örök gyerekeledelnek számít. Valódi, értékes desszertként nem sokan tekintenek rá. Pedig ez a fogás végtelen lehetőségeket rejt magában, be is bizonyítjuk néhány érdekes recepttel.
Hiába lehet manapság a boltokban évszakról évszakra folyamatosan minden zöldséget, gyümölcsöt kapni, hajlamosak vagyunk komoly túlélőkészleteket felhalmozni.
Mekkora szerencse, hogy év elején nincs időnk búslakodni. Alighogy felednénk a szilveszteri mulatságokat, már itt a farsangi időszak. S ez sem a fogyókúráról szól.
Generációk hitték el, hogy a Cherry feliratú, azaz a cseresznyés ízesítésű likőröket szopogatva „serit” isznak. Pedig annak aztán az égvilágon semmi köze nem volt a sherryhez.
Haladunk a divattal, mi szerint a világkonyha az idén lepénypárti. Úgy, hogy a hét receptjeként egy egyszerűen elkészíthető, tartalmas és nagyon ízletes sütnivalót választottunk.
Azoknak, akik ismerik a hazai csúszgasztronómia szereplőit, nem okozott különösebb meglepetést a Dining Guide díjkiosztó gálán Wiszkidenszky András, zsürielnők bejelentése.
Úgy tűnik, a világ legjobb éttermei és szakácsai egy új, sokkal szerényebb attitűdöt vesznek fel. René Redzeppi, Bo Bech, Massimo Bottura és több, más Michelin-csillagos séf egyöntetűen vallja, a hangsúly azon van, amit a tányérra tesznek, és nem azon, aki azt a tányérra teszi.
Valószínűleg a kérdés fel sem merül bennünk, ha a helyszínen járva személyesen nem győződünk meg arról, hogy a Kanári-szigeteken termesztett törpebanán milyen kiváló adottságokkal bír. A szigorú európai uniós normák és a piacképesség megőrzése miatt mégis több százezer kilogrammot semmisítenek meg belőle az év elején.
A magyar kaviár most indulhat el világhódító útjára; a termék állítólag a nemzetközi piacon is megállja a helyét - olvasható az Egy nap a városban blogon.
Az űrkorszakról a középkorra vált Heston Blumenthal: a molekuláris gasztronómia fejedelme új, Dinner nevű étterme étlapján olyan fogásokat vonultat fel, amelyeket a középkorban asztalra került ételek ihletnek.